Dambrete

Dambretes galvenais uzdevums ir attīstīt domāšanas procesus, veicināt un uzlabot atmiņu un iztēli. Siguldas dambretisti regulāri izcīna godalgotas vietas Latvijas jauniešu čempionātos 64 un 100 lauciņu dambretē, pārstāv Latviju Eiropas un pasaules jauniešu čempionātos. Dambretistu nodarbības mācību gada laikā notiek Siguldas pilsētas vidusskolas telpās, Kr. Barona ielā 10.

Siguldas Sporta skolas Dambretes nodaļas treneris:

Edgars Ratnieks, tālr. 20000058

Nodarbības notiek arī tiešsaistes platformā “Intellectus”. Pieeju platformai jautāt, zvanot trenerim Edgaram Ratniekam, tālr.20000058.

Latvijas Dambretes Savienības mājaslapa: www.dambrete.lv

Prāta spēles un vingrinājumi Jums palīdz:

–    paplašināt prāta spējas

Ik brīdi spēle izaicina Jūsu prātu un uztur tā modrumu. Gatavošanās un spēļu pieredze kāpina Jūsu intelektuālās spējas, attīsta valodas, telpiskās u.c. iemaņas. Katrā spēlē savdabīgi apslēpts liels skaits praktisku dzīves modeļu, gan vienkāršu, gan visai sarežģītu. Jo augstāks spēles līmenis, jo plašāks un sarežģītāks modeļu klāsts.

–    attīstīt uzmanības  koncentrācijas spējas.

Spēlējot Jums nākas visu savu uzmanību pievērst saviem un iespējamiem pretinieka gājieniem un plāniem.

–    uzlabot atmiņu un iztēli.

Nepieciešamība spēles laikā prātā paredzēt savus un pretinieka gājienus un nodomus asina jūsu atmiņu un iztēli.

–   ātri pieņemt pareizus lēmumus.

Spēles gaitā Jums ierobežotā apdomas laikā jāatrod un jāizvērtē daudzas spēles iespējas, jāpieņem atbildīgs lēmums.

–    pilnveidot stratēģisko domāšanu.

Tas notiek, kad Jūs nemitīgi domājat par to, kādā veidā atspēkot pretinieka nodomus un radīt viņam grūtības.

–    nekavējoties novērtēt savu darbību.

Spēles gaitā pretinieka pretspēle (it īpaši, ja viņš ir labs spēlētājs) Jums sniedz tūlītēju atgriezenisku saiti par izvēlēto gājienu vai stratēģiju, kas savukārt dod iespēju nekavējoties tos novērtēt, izpētīt un mēģināt uzlabot.

–    psiholoģiski norūdīties.

Spēlējot Jūs mācaties darboties kritiskos apstākļos, patiesi novērtēt panākumus, vieglāk pārciest zaudējumus. Jūs iegūstat lielisku praksi prāta divcīņās!