Sporta veidu nodaļas
Ceturtdiena, 22 Februāris 2018 10:54

Eiropas čempionātā badmintonā vecuma grupā U15, kas februāra vidū notika Krievijas pilsētā Kazaņā, piedalījās arī 8 spēlētāji no Latvijas, tai skaitā siguldieši Alens Zandovskis, Dāvis Strazdiņš, Marta Brengule, Amanda Sofija Grosberga, Annija Rulle-Titava, Anna Kupča, kā arī Patriks Kandis no Talsiem un Pauls Eliass Rozenvalds no Jelgavas. Kopā ar Latvijas jauniešiem Kazaņā bija arī Latvijas izlases treneris Ainārs Gureckis.

Līdz 1/8 finālam no Latvijas spēlētājiem tika gan meiteņu dubultspēļu pāris Marta Brengule & Amanda Sofija Grosberga, uzvarot Eiropas badmintona lielvalsts Spānijas spēlētājas Laura Alvarez & Almudena Medendez ar 2-1 (25-23, 14-21, 21-16), gan jaukto dubultspēļu pāris Alens Zandovskis & Marta Brengule, kuri pieveica labāko Bulgārijas duetu Stanimir Terzijev & Kaloyana Nalbantova arī ar 2-1 (21-19, 24-26, 21-17). Diemžēl turpinājumā abiem Latvijas pāriem 1/8 finālā pretim stājās spēcīgie Krievijas pāri, kas pēcāk cīnījās finālā, tādējādi Latvijas spēlētājiem nācās piekāpties un Eiropas čempionāts viņiem beidzās ar izcīnītajām augstajām devītajām vietām.

Latvijas badmintona U15 izlases treneris Ainārs Gureckis divu Latvijas pāru iekļūšanu 1/8 finālā vērtē ļoti atzinīgi. “Latvijas spēlētājiem, diemžēl, bieži ir nācies piedzīvot situāciju, ka Eiropas čempionāts beidzās jau pēc pirmās spēles, bet mums otrajā dienā bija pat divas spēles,” norāda Ainārs Gureckis. Ļoti tuvu iekļūšanai nākamā kārtā bija arī Annija Rulle-Titava meiteņu vienspēlēs, bet zaudējums igaunietei Mia Kask (17-21, 24-22, 13-21).

Iespēja uzvarēt pirmajā spēlē pret baltkrievieti Yuliya Sitnikava bija arī Amandai Sofijai Grosbergai (10-21, 25-27). Neskatoties uz zaudējumu Polijas spēlētājiem, labu sniegumu jauktajās dubultspēlēs parādīja arī mūsu visjaunākie spēlētāji Dāvis Strazdiņš & Anna Kupča.

Latvijas jaunieši uz Eiropas čempionātu devās ar "Ecolines" autobusu no Rīgas uz Maskavu, bet no Maskavas uz Kazaņu ar divstāvīgo nakts vilcienu. Jauniešiem bija iespēja arī apskatīt Maskavu, tai skaitā pēcpusdienā trenēties kopā ar Krievijas spēcīgākajiem U17 jauniešiem un Eiropas čempionu Georgiju Karpovu, kā arī būt uzņemtiem Latvijas vēstniecībā Maskavā. Eiropas čempionāts U15 notiek reizi divos gados, vienlaicīgi ar Eiropas čempionātu vīriešu un sieviešu komandām. Tādejādi jauniešiem ir iespēja klātienē vērot kontinenta spēcīgāko spēlētāju spēles, kā arī pašiem sacensties uz tiem pašiem laukumiem, kopā pārģērbjoties, iesildoties, braucot autobusā un ēdot pusdienas. Latvijas jaunieši jau izmantoja iespēju nofotografēties un iztaujāt olimpisko čempioni Karolinu Marinu no Spānijas.

Diemžēl Eiropas čempionātā vīriešu un sieviešu komandām Latvijas izlasēm nācās piedzīvot tikai zaudējumus. Siguldu Latvijas izlasē pārstāvēja Liāna Lenceviča, Monika Radovska, Jekaterina Romanova un Artūrs Akmens.

Siguldas Sporta skolas sacensības kalnu slēpošanā 2018

Siguldiešu sasniegumi Latvijas jauniešu čempionāta finālā 64 lauciņu dambretē

Kalnu slēpotājiem medaļas Ukrainā

Distanču slēpotāji startē Rīgā