Dambrete
Piektdiena, 16 Februāris 2018 11:54

No 8. februāra līdz 11. februārim Rīgā pulcējās 100 Latvijas labākie jaunie dambretisti, kas dažādās disciplīnās un vecuma grupās sacentās Latvijas jaunatnes čempionāta finālā 64 lauciņu dambretē. Sacensības norisinājās klasiskajā, ātrajā un ātrspēlē 64 lauciņu dambretē: U-8, U-10, U-13, U-16, U-19 vecuma grupās. Godalgoto vietu ieguvēji tika apbalvoti ar medaļām, kausiem un piemiņas balvām.

Lielāko godalgu skaitu ieguva bērni no Bauskas novada BJSS un Limbažu un Salacgrīvas sporta skolas ar 11 godalgotām vietām, savukārt otrā labākā ar 9 godalgām  Dobeles sporta skola. Ceturtie ar 8 medaļām ir Siguldas Sporta skola un BJC Bolderāja. Septiņas medaļas Līvānu BJSS.

Latvijas jaunatnes čempionāta finālā 64 lauciņu dambretes ātrspēlē U-8 grupā zēniem uzvaru izcīnīja Renārs Staškevics (Bauskas novada BJSS), bet meitenēm Malvīne Misāne (Domātprieks). U-10 grupā zēniem uzvaras laurus plūca Jurģis Stīpnieks (Bauskas novada BJSS), bet attiecīgi meiteņu grupā uzvaru guva Darja Drabova (BJC Bolderāja).  U-13 vecuma grupā pirmo vietu izcīnīja Roberts Grišins (Rīgas Lietuviešu vidusskola) un Valda Vasariete (Salaspils). Bet U-16 uzvarēja Ričards Osītis (Dobeles sporta skola) un Elizabete Norenberga (Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola).  U-19 labākos rezultātus parādīja Ilmārs Štolcers (Līvānu BJSS) un Magdalēna Marija Nereda (Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola).

Klasiskajā 64 lauciņu dambretē, Latvijas jaunatnes čempionāta finālā U-8 grupā uzvaru guva Renārs Staškevics (Bauskas novada BJSS) un Malvīne Misāne (Domātprieks), U-10 labākos rezultātus parādīja Laimiņš Mastiņš (Valmiera) un  Ance Zālmane (Siguldas Sporta skola). U-13 grupā pirmo vietu izcīnīja Reinis Štāls (Bauskas novada BJSS) un  Viktorija Nesanira (BJC „Bolderāja”). U-16 vecuma grupā labākos rezultātus guva Ričards Osītis (Dobeles sporta skola) un Valērija Zarovska (Dobeles sporta skola), bet U-19 grupā Ilmārs Štolcers (Līvānu BJSS)  un Magdalēna Marija Nereda (Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola).

Kā trešā disciplīna Latvijas jaunatnes čempionāta finālā bija 64 lauciņu ātrā dambrete, kur vislabākos rezultātus U-8 grupā parādīja Renārs Staškevics (Bauskas novada BJSS) un Malvīne Misāne (Domātprieks), kas triumfēja visās 3 disciplīnās savā grupā. U-10 grupā Roberts Serpāns (Kuldīgas novada sporta skola) un  Ance Zālmane (Siguldas Sporta skola), U-13 vecuma grupā Reinis Štāls (Bauskas novada BJSS) un Valda Vasariete (Salaspils). Uzvaras laurus U-16 vecuma grupā plūca Valērija Zarovska (Dobeles sporta skola) un Ričards Osītis (Dobeles sporta skola), bet U-19 vecuma grupā –  Gatis Kļava (Dobeles sporta skola) un  Magdalēna Marija Nereda (Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola).

Finālos spēlēja 12 Siguldas Sporta skolas Dambretes nodaļas audzēkņi. U8 grupā meitenēm Anna Grīnberga izcīnīja 2. vietu klasikā, 3.vietu ātrspēlē un ātrajā dambretē. Martai Trifanovai 10., 8., 6.vieta šajā vecuma grupā. U10 grupā Ancei Zālmanei 1.vieta klasikā, ātrspēlē, bet ātrajā dambretē Ancei sudraba medaļa. Madarai Mackevičai 8., 5., 5.vieta. Bruno Kančam U10 grupā trīs 7.vietas, Ričardam Daukštam 9., 10., 9.vieta, Nikam Dzenim 10., 9., 10.vieta. U13 grupā Adrianai Girgensonei 4., 8., 4.vieta, Elzai Evelīnai Cillinbergai 6., 5.,9.vieta. U16 grupā divas medaļas Renardam Helfrehtam - bronza klasikā un ātrspēlē, bet ātrajā dambretē 4.vieta. Vilnim Lembergam šajā grupā 5., 4., 8.vieta. Mārtiņam Zemlītim U19 grupā trīs ceturtās vietas.

Siguldieši veiksmīgi startē Latvijas Skolēnu sporta spēlēs 64 lauciņu dambretē

Trīs medaļas Siguldai

Dambretisti gatavojas Eiropas čempionātam

Siguldas Sporta skolas dambretisti izcīna medaļas Latvijas čempionātā