RTU aicina jaunos sportistus pieteikties īpašajām budžeta vietām

Sākot no pirmdienas, 15. marta, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina jaunos sporta talantus pieteikties studijām īpašajās budžeta vietās bakalaura, maģistra un pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmās, lai varētu veidot duālu karjeru – gan nodarboties ar sportu, gan arī paralēli iegūt augstāko izglītību. 2021./2022. studiju gadā konkursa kārtībā šim nolūkam atvēlētas 15 budžeta vietas sportistiem, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes mācībās vai studijās.

«Uzņemot jaunos sportistus īpašajās budžeta vietās, RTU atbalsta viņus atbalsta un motivē gan sasniegt arvien jaunas virsotnes sportā, gan arī iegūt augsta līmeņa augstāko izglītību, kas lieti noderēs, beidzot sportista karjeru. Mūsu augstskolā iespējams veiksmīgi apvienot sportista karjeru ar studijām, jo sportisti studē pēc individuāla plāna, kas viņiem ļauj gan piedalīties treniņos un sacensībās, gan arī sekmīgi mācīties. Šādi mēs rūpējamies par sportisko noskaņojumu – ne bez pamata RTU tiek dēvēta par sportiskāko augstskolu Latvijā,» saka RTU Sporta centra direktors Egons Lavendelis.

Prasības kandidātiem: 

  • vismaz piecus gadus konkrēta komandu sporta veida spēlētājs vai Latvijas izlases kandidāts, vai arī Latvijas izlases dalībnieks individuālajos sporta veidos;
  • vidējā gala atzīme – ne zemāka par 7 iepriekšējā izglītības līmenī;
  • aktīva iesaiste atbilstošo sporta federāciju rīkotajās aktivitātēs.

Sīkāka informācija :

https://www.rtu.lv/lv/universitate/masu-medijiem/zinas/atvert/rtu-aicina-jaunos-sportistus-pieteikties-ipasajam-budzeta-vietam