Mēs informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpiniet pārlūkošanu vietnē vai noklikšķinot uz pogas Piekrītu, lai apstiprinātu sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot interneta pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātos sīkdatnes.

Piekrītu Plašāku informāciju par sīkdatnēm varat atrast šeit

Noslēdzies Siguldas novada un Siguldas badmintona kluba atklātais čempionāts badmintonā

Aizvadītā gada pēdējās nedēļas nogalē Siguldā risinājās tradicionālais YONEX Siguldas novada un Siguldas badmintona kluba atklātais starptautiskais čempionāts badmintonā, kuru jau daudzus gadus organizē Siguldas badmintona klubs ciešā sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību. Turnīrā piedalījās vairāk nekā 150 sportisti no Latvija, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas, Zviedrijas, Krievijas, Ukrainas un Indijas. Elites grupas turnīros lielākos panākumus guva Igaunijas badmintonisti un mājinieces siguldietes.
Sieviešu vienspēļu turnīrā par uzvarētāju kļuva Siguldas badmintona kluba pārstāve Monika Radovska, kura finālā ar 21:16, 21:18 pārspēja igaunieti Helinu Rūtelu, kura atrodas 83.vietā pasaules badmintona reitingā sieviešu dubultspēlēs. Trešo vietu ieguva siguldiete Jekaterina Romanova, kura pusfinālā piekāpās savai dubultspēļu pāriniecei Rūtelai 9:21, 11:21, bet spēlē par trešo vietu ar 21:11, 21:16 pārspēja Diānu Stogniju no Rīgas.
Dubultspēļu turnīra finālā savā starpā tikās četras labākās vienspēļu turnīra dalībnieces – Romanova un Rūtela uzvarēja Radovska un Stogniju 21:15, 21:9. Trešo vietu ieguva Siguldas badmintona kluba/Siguldas Sporta skolas duets Amanda Azarova un Marta Brengule, kuras sīvā cīņā ar 21:18, 22:24, 21:14 pārspēja Terēzi Balodi no Rīgas un lietuvieti Vaidu Slušnieni.
Vēl vienu godalgoto vietu Jekaterina Romanova ieguva pārī ar Gunti Lavrinoviču jaukto dubultspēļu turnīrā. Pēc uzvarām četrās pirmajās cīņās viņi finālā ar 10:21, 17:21 piekāpās Helinai Rūtelai un Markusam Loo no Tartu.
Abos vīru turnīros triumfēja Igaunijas badmintonisti – vienspēlēs ziemeļu kaimiņi ar Karlu Kertu priekšgalā ieguva pirmās trīs vietas, bet dubultspēlēs pirmo vietu izcīnīja Kerts kopā ar Markusu Loo. Individuālajā turnīrā labākais no Latvijas sportistiem bija Pauls Gureckis, kurš ieņēma ceturto vietu, bet pāru cīņās spēlē par trešo vietu Aigars Bedrītis un Mārtiņš Kažemaks ar 19:21, 21:15, 21:15 pārspēja Bartolomeju Vožņaku un Kamilu Zavadu no Polijas.
Vienspēlēs sievietēm B grupā sudraba godalgu, finālspēlē ar 11-21, 20-22 piekāpjoties Valērijai Isajevai no Krievijas, izcīnija Arta Priedniece. Trešajā vietā Annija Rulle-Titava. Dubultspēlēs B grupā sievietēm pie sudraba medaļām tika Anete Priedniece un Madara Mackēviča (visas SBK/SSS), aiz sevis trešajā pozīcijā atstājot citas siguldietes Paulu Mackāviču un Diānu Lencēviču. Vīriešu B grupas dubultspēļu turnīrā trešajā vietā Uvis Raivis Kronebbergs un Roberts Lauris. Tāpat trešā vieta Ivaram Petrovskim C gupas vīriešu vienspēļu turnīrā.
Zīmīgi, ka tieši 1978.gada 29.decembrī Siguldā notika pirmais badmintona treniņš, kurā trenera Ineša Dekšņa vadībā piedalījās Ainārs Gureckis un Jānis Zilvers.
Šo četrdesmit gadu laikā Siguldā izaugušas vairākas lielisku badmintonistu paaudzes, ar šo aizraujošo spēli iepazinušies simtiem bērnu, jauniešu un pieaugušo, labākie spēlētāji ir pārstāvējuši Latvijas valsts izlasi pasaules, Eiropas un Baltijas čempionātos, ir izcīnītas neskaitāmas medaļas Latvijas individuālajās, komandu un jauniešu meistarsacīkstēs. 
1997.gadā tika dibināts Siguldas badmintona klubs, kas kļuvis par vadošo klubu valstī. Kopš 2003.gada badmintona attīstība pilsētā un novadā cieši saistīta ar Siguldas Sporta skolu, kurā tika atvērta profesionālās ievirzes badmintona apmācības programma bērniem un jauniešiem. Tāpat tradicionāli novada iedzīvotājiem ir iespēja apmeklēt badmintona nodarbības hobija līmenī.