Pirmdiena, 15 Oktobris 2018 08:27

Noslēdzies astotais Siguldas pusmaratons

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

13.oktobrī, Siguldā ar sacensību centru un startu Sporta kompleksā ( Ata Kronvalda ielā 7A ), tika aizvadīts skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija sezonas astotais, noslēdzošais posms - Siguldas pusmaratons. Tas bija neaizmirstams, zelta rudens skrējiens, kas priecēja sacensību dalībniekus visas trases garumā, jaunā Siguldas pusmaratona trase bija izveidota , lai skrējēji distances laikā varētu iepazīt Siguldu visā krāšņumā ( Siguldas Sporta centrs – Siguldas autoosta, kultūras nams “Devons”, Siguldas luterāņu baznīca , Siguldas pils, K.Barona piemineklis) , un visam pāri fantastisks zelta rudens.

Siguldā notika arī spraiga cīņa līderu vidū par izšķirošajiem punktiem 2018.  gada sezonas kopvērtējumā.

Aizraujošākā cīņā, Siguldas trase notika tieši garākajā distancē ( 21.097 km), kur finišu soli ,solī sasniedza trīs ātrākie pusmaratona dalībnieki un tikai pēdājā solī uzvaru izcīnīja – Jānis Girgensons ( 1:08:46), otrā vieta Dmitrijam Serjoginam ( 1:08:47), trešais šoriez palika Sigulds pusmarstona – 2017 uzvarētājs Jānis Višķeris ( 1:08:48.

Sieviešu konkurencē Siguldas pusmaratona zelts Katrīnai Helmanei –Sorečenkovai (1:19:18) , otrā vietā atstājot Siguldas pusmaratona- 2017 uzvarētāju Ilonu Marheli (1:22:21), otrajā vietā ierindojās Karīna Helmane-Sorečenkova Liepiņa (1:22:21), bet trešo vietu ieņēma , Kitija Valtere (1:24:14)

Nike (10,7km) skrējienā divu apļu garo trasi visātrāk veica KristapsBērziņš (0:33:56) un Guna Ģērmane(0:40:28).Savukārt par Tautas skrējiena ( 5,5 km uzvarētājiem kļuva Izabella Bogdānova(0:19:53) un JānisRazgalis (0:15:54).

Sacensībās notika arī bērnu skrējieni visās vecuma grupās un mazuļu rāpošanas sacensības.

Sacensību centrā, Siguldas Sporta centrā, visas dienas garumā varēja iesaistīties dažādās pasākuma atbalstītāju sarūpētās aktivitātēs, klausīties koncertu, kā arī apvienot sportiskās aktivitātes ar ikgadējo rudens vizīti Siguldas skaistākajās vietās, kuras tieši šobrīd sāk iekrāsoties visspožākajās krāsās.

Sacensību organizatori – Siguldas maratona klubs un tā vadītājs , Kaspars Kārkliņš saka lielu paldies visiem sacensību atbalstītājiem, brīvprātīgajiem palīgiem, katram, ikvienam kas pielika roku, lai varētu noorganizēt šos vērienīgos skriešanas svētkus Siguldā.

Sacensībās kopā piedalījās 2591 dalībnieki!

Uz tikšanos – 2019.gada 12.oktobrī uz devīto Siguldas pusmaratonu!