Sporta skola
Otrdiena, 06 Februāris 2018 10:10

Kalnu slēpotājiem medaļas Ukrainā

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)
Siguldieši sacensību atklāšanas parādē Siguldieši sacensību atklāšanas parādē

Lai uzkrātu starptautisku sacensību pieredzi un turpinot gatavošanos Latvijas un Baltijas čempionātiem, četri Siguldas Sporta skolas/SK Pantera audzēkņi treneres Sandras Melderes vadībā 1.-2.februārī Ukrainas slēpošanas kompleksā “Bukovytsia” piedalījās FIS starptautiskajās bēŗnu kalnu slēpošanas sacensībās “Bukovytsia Open 2018”. Šis slēpošanas komplekss bērnu sacensības rīko jau 9.gadu, bet šogad tās pirmoreiz ieguva FIS oficiālu starptautisku sacensību statusu.

Pavasarīgos laika apstākļos, kad gaisa temperatūra pakāpās līdz + 10 grādiem, sacensībās piedalījās sešu valstu pārstāvji – Ukrainas, Slovākijas, Polijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas kalnu slēpotāji. Šādā nopietnā konkurencē labus rezultātus siguldieši sasniedza abās sacensību dienās – katrā bija jāveic divas slaloma distances, kurās kopā pavadītais laiks noteica katras dienas uzvarētājus. Siguldas pārstāves Patrīcija Ansonska un Samanta Līcīte startēja U14L grupā, bet puiši - Marks Truhins un Emīls Ģērmanis – U16M grupā.

Pirmajā dienā siguldiešiem divas medaļas, kuras ieguva Patrīcija un Marks. Samantai kļūda otrajā braucienā nozīmēja arī diskvalifikāciju pirmās dienas finiša protokolā. Emīls pēc pirmā brauciena bija piektais, bet neveiksmīgāks otrais piegājiens viņu atbīdīja uz 11.vietu.

Otrajā dienā Samanta pierādīja, ka iepriekšējās dienas diskvalifikācija bija tikai nejaušība – pirmā vieta un zelta medaļa pirmās dienas neveiksminiecei. Prieks, ka arī sudraba medaļa atkal Latvijas pārstāvei, jo Patrīcija atkārtoja pirmajā dienā iespēto. Abas siguldietes vairāk nekā par pussekundi apsteidza savas sāncenses, savukārt pirmo vietu no otrās šķīra tikai sekundes simtdaļa. Puiši otrajā dienā palika bez medaļām. Markam 4.vieta, atpaliekot no trešās par 17 simtdaļām, bet Emīlam neveiksme otrajā braucienā un tai sekojoša diskvalifikācija.

Sacensību noslēgumā dalībniekiem bija prieks gan par saņemtajām balvām, gan par organizatoru sagādāto karsto zupu. Ukraiņi bija pacentušies, lai jaunie kalnu slēpotāji un viņu treneri mājup dotos ar pozitīvām atmiņām par šīm sacensībām un vēlēšanos startēt tajās arī nākamajā gadā.

Lasīt 1757 reizes

Aptauja

Kurš aktīvās atpūtas veids Tev patīk vislabāk?

Notikumu kalendārs

August 2018
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2