Jaunumi
Piektdiena, 16 Novembris 2018 12:08

Godinot Latvijas valsts 100gadi, 18.novembrī plkst.10.00 ikviens interesents aicināts piedalīties aizraujošā skrējienā, kura maršruts Siguldas ielās un Gaujas senielejā simboliski iezīmēs Latvijas valsts kontūru.

Nedaudz vairāk nekā 10 kilometrus garais skrējiens ar 180 metru kāpumu sāksies pie Siguldas Sporta centra un vedīs gan pa pilsētas ielām un labiekārtotām meža takām, gan izaicinās skrējējus ar pāris aizraujošiem kāpumiem un kritumiem Gaujas senielejā. Skrēniena iniciators ir Siguldas Sporta centra direktors Juris Dzenis, kurš aktivitātei aicina pievienoties visus interesentus, norādot, ka skrējiena mērķis ir gandarījums par paveikto un Latvijas 100 gades godināšana, nevis sportiskais izaicinājums un trasē pavadītais laiks.

Tā kā skrējiena distance divās vietās vedīs cauri privātīpašumiem, ar kuru īpašniekiem ir saskaņota teritorijas izmantošana, tad pirmos 5 kilometrus pasākuma organizatori aicina veikt visiem kopā. 

Dalība skrējienā ir bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās. Skrējiena dalībnieku ērtībām būs pieejamas Siguldas Sporta centra ģērbtuves. Dalībnieki ir aicināti ģērbties atbilstoši laika apstākļiem un skrējiena laikā izmantot savas viedierīces, lai pēc skrējiena dalītos ar Latvijas dzimšanas dienā paveikto marštrutu. Finišā skrējiena dalībnieki tiks cienāti ar siltu tēju.

Piektdiena, 16 Novembris 2018 12:04

Sveiciens, visiem aktīvā dzīvesveida piekritējiem un Latvijas patriotiem!
Tiekamies Siguldā 17.novembrī, lai kopā izskrietu Latvijas robežas kontūru Siguldas ielās. ( Distances garums 8,7 km)
Siguldas Maratona klubs& Siguldas Takas aicina 17.novembrī katru, ikvienu, kas grib aktīvi pavadot laiku kopā ar līdzīgi domājošiem ( skrējējiem, nūjotājiem, riteņbraucējiem, cīkstoņiem un citiem aktīvistiem, gan no Siguldas, gan no citām Latvijas pilsētām) mūsu kolosālajā pilsētā Siguldā, izskriet Latvijas kontūru , par godu mūsu valsts simtajai dzimšanas dienai!
Tiekamies 17.novembrī pl. 10.30 stāvlaukumā pie Barona pieminekļa!!!
Skrējienu vadīs Kaspars Kārkliņš

Ceturtdiena, 08 Novembris 2018 11:28

Veicinot aktīvu dzīves veidu Siguldas novada iedzīvotāju vidū, novembrī ikviens interesents aicināts piedalīties bezmaksas rollerslēpošanas apmācībās. Kopumā notiks 6 nodarbības, kuras vadīs pieredzējuši un sertificēti treneri – Raivis Zīmelis un Kaspars Kārkliņš.

Vienas nodarbības ilgums būs 2 stundas, apmācības notiks Fischer Slēpošanas centrā:

10. novembrī plkst. 10.30;

14. novembrī plkst. 19.00;

17. novembrī plkst. 10.30;

21. novembrī plkst. 19.00;

24. novembrī plkst. 10.30;

28. novembrī plkst. 19.00.

Lai piedalītos, ir jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 29118847 vai rakstot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Ja nav pieejams savs rollerslēpošanas komplekts, interesentiem par atsevišķu samaksu būs iespēja nomāt rollerslepošanas inventāru uz nodarbības laiku.  Vakara stundās Fischer Slēpošanas centra teritorija būs apgaismota. Dalība apmācības no 12 gadu vecuma.

Nodarbību laikā aizsargķiveres lietošana ir obligāta! Vēlami arī kāju un ceļu sargi.


Nodarbības tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projektā Nr.9.2.4.2/16/I/018 „Esi vesels Siguldas novadā!”.

Informāciju sagatavoja:

Artūrs Zālītis, Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciālists

SIA “Siguldas Sporta serviss”

Tālrunis: +371 26372040, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ceturtdiena, 01 Novembris 2018 11:06

2018.gada 31.oktobrī  Siguldas sporta centra peldbaseinā notika peldēšanas sacensības “Kraula diena 2018”, kuras organizēja Siguldas Sporta skolas Peldēšanas nodaļas treneres Olita Viduce un Andra Fridrihsone.

Brīvā stila peldējumos piedalījās 65 jaunieši no Siguldas Sporta skolas un Siguldas Sporta centra. Pirmo reizi sacensību atmosfēru izjuta arī paši mazākie audzēkņi, kuri spēkojās 25m distancē.

Godalgoto vietu ieguvēji pa vecuma grupām:

100m brīvais stils Meitenes(2006. – 2007.dz.g.)

I vieta – Laura Pigore (trenere A.Fridrihsone)

II vieta – Paula Gintere (trenere A.Fridrihsone)

III vieta – Santa Reizniece (trenere L.Bērziņa)

100m brīvais stils Zēni(2006. – 2007.dz.g.)

I vieta  - Emīls Indriksons (trenere G.Gasūna)

II vieta Dāvis Dūka (trenere L.Bērziņa)

III vieta Toms Balanass (trenere A.Fridrihsone)

50 m brīvais stils Meitenes (2008. – 2009.dz.g.)

I vieta – Emīlija Strazdiņa (trenere A.Fridrihsone)

II vieta -  Anete Anspoka (trenere A.Fridrihsone)

III vieta – Emīlija Pigožne (trenere A.Fridrihsone)

50 m brīvais stils Zēni (2008. – 2009.dz.g.)

I vieta – Aksels Veģeris (trenere O.Viduce)

II vieta – Rodrigo Laganovskis (trenere A.Fridrihsone)

III vieta – Mareks Bočkarevs (trenere A.Fridrihsone)

50 m brīvais stils Meitenes (2010.dz.g.)

I vieta – Klišāne Adriana (trenere O.Viduce)

II vieta -  Poļina Pavlova (trenere O.Viduce)

III vieta – Elinda Guka (trenere O.Viduce)

50 m brīvais stils Zēni (2010.dz.g.)

1.vieta Kristiāns Indriksons (trenere G.Gasūna)
2.vieta Arsēnijs Mihailovs (trenere O.Viduce)

25 m brīvais stils Meitenes (2011.dz.g.)

I vieta – Undīne Bērziņa (trenere O.Viduce)

II vieta – Samanta Sirmele (trenere I.Ozoliņa)

III vieta – Elza Sirmele (trenere O.Viduce)

25m brīvais stils Zēni (2011.dz.g.)

I vieta –Roberts Feldmanis (trenere O.Viduce)

II vieta – Kārlis Āboliņš (trenere O.Viduce)

III vieta – Kristofers Kitovs (trenere O.Viduce)

Apsveicam!

Piektdiena, 05 Oktobris 2018 08:58
Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome (LSIIDP) ar Izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski ir parakstījusi Memorandu par sporta treneru darba algu nodrošināšanu pilnībā no valsts budžeta, paredzot nodrošināt arī piemaksu fondu. No LSIIDP puses Memoranda parakstīšanā piedalījās valdes priekšsēdētāja Diāna Zaļupe, kā arī abi priekšsēdētājas vietnieki Ludmila Beļikova un Aivars Fridrihsons.
Tas ļaus pašvaldībām vairāk līdzekļu ieguldīt infrastruktūrā, sporta inventāra iegādēs, kā arī treniņu un sacensību nodrošināšanā. Pamata darba samaksas nodrošināšana no valsts budžeta ļaus atbrīvojušos līdzekļus izmantot arī treneru darba samaksas celšanai, tādējādi ceļot arī trenera prestižu un ļaujot piesaistīt jaunos trenerus.
Šis Memorands ir paritātes nostiprināšana starp IZM un sporta skolā / sporta klubiem, kur katrs uzņemas savu atbildības daļu ar kopīgu mērķi – Latvijas valsts jaunās paaudzes audzināšanu.
Ceturtdiena, 20 Septembris 2018 09:25

Vecāki!

Pēc aizvadītajiem Siguldas Sporta skolas vispārējās fiziskās sagatavotības normatīviem, pirmdien, 17.septembrī tika atstātas mantas – virsdrēbes, sporta drēbes, apavi, soma u.c. Līdz 1.oktobrim laipni aicināti pēc savām mantām Siguldas Sporta centra klientu apkalpošanas centrā, pēc tam šīs mantas iegūs jaunu dzīvi – tās tiks ziedotas labdarībai. Arī Fischer Slēpošanas centra pa vasaras sezonu ir iekrājusies prāva kaudzīte ar atstātajām mantām. Gaidīsim jūs un jūsu atvases!

SIA “Siguldas Sporta serviss” administrācija

Piektdiena, 24 Augusts 2018 18:30

ESF projekts Nr.9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!”

Nometnes nosaukums VI daļa “Iepazīsti sportu! Ūdens”

(20.08.-24.08.2018.)

24.08.2018.

Aizvadītas aizraujošas piecas dienas sporta nometnē “ Iepazīsti sportu! Ūdens” , ko organizēja biedrība “Siguldas Sporta skolas atbalsta biedrība” ESF projekta Nr.9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

Katru dienu notika vairākas fiziskās aktivitātes. Treniņi gan svaigā gaisā, gan baseinā, pārgājieni gan tālāki, gan tuvāki. Garāks gājiens notika līdz Siguldas futbolgolfa parkam. Bērni ieguva papildus zināšanas par veselīgu uzturu, atbilstoši savam vecumam un fiziskām slodzēm. Fizioterapeites nodarbībā tika likts uzsvars uz vingrinājumiem veselai un stiprai mugurai.

Bērni par šīm fiziski aktīvām dienām ir priecīgi un gandarīti!

Nometnes noslēgumā veicām peldēšanas testu, lai noskaidrotu ātrākos pirms skolas sākuma.

Katru dienu bēri saņēma bezmaksas pusdienas.

Paldies bērniem un pedagogiem par lielisko sadarbību, jautrību un saskaņu.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Nometnes pedagogi : Andra Fridrihsone, Karīna Putniņa, Mareks Veics, Ieva Meldere.

Trešdiena, 22 Augusts 2018 09:16

ESF projekts Nr.9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” Nometnes nosaukums VI daļa “Iepazīsti sportu! Ūdens” (20.08.-24.08.2018.) 22.08.2018 3.diena. Nu jau rit biedrības “Siguldas Sporta skolas atbalsta biedrības” organizētās vasaras nometnes “Iepazīsti sportu! Ūdens” trešā diena. Šodien bērni tiekās Siguldas Sporta skolā, lai dotos rīta rosmē un tad klausītos lekciju par veselīgu uzturu un gatavos veselīgos burgerus. Pirmās divas dienas pavadītas aktīvi sportojot gan svaigā gaisā, gan peldbaseinā. Bērniem ir lieliska iespēja iepazīt vienam otru, atrast jaunus draugus un sagatavoties jaunajam mācību gadam gan mācībām vispārizglītojošā skolā, gan treniņiem sporta skolā. Bērni par šīm fiziski aktīvām dienām ir priecīgi un gandarīti! Nometne tiek organizēta ESF projekta Nr.9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros. Nometnes pedagogi : Andra Fridrihsone, Karīna Putniņa, Mareks Veics, Ieva Meldere.

Nometnes  laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pirmdiena, 13 Augusts 2018 11:23

Siguldas Sporta skola piedāvā mērķtiecīgus treniņus sertificētu treneru vadībā 14 akreditētās sporta programmās 8 sporta veidos: badmintonā, basketbolā, dambretē, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, orientēšanās sportā, peldēšanā, vieglatlētikā. Nodarbības notiek Siguldas Sporta centrā, Siguldas Sporta skolā, Fischer slēpošanas centrā, Pilsētas slēpošanas trasē, Allažu sporta centrā, Siguldas 1.pamatskolas sporta kompleksā.

 

No 20.augusta līdz 20.septembrim Siguldas Sporta skolā notiks jaunu audzēkņu uzņemšana profesionālās ievirzes sporta izglītības programmās

Basketbola nodaļā var pieteikties zēni un meitenes vecumā no 7 līdz 13 gadiem (2011.-2005.g.dz.). Basketbola nodaļa piedāvā vispārattīstošus, interesantus treniņus pirmajos apmācību gados, kā arī draudzības spēles ar līdzīga vecuma bērnu komandām. Sākot no U-10 vecuma grupas, Siguldas Sporta skolas audzēkņi piedalās VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas organizētajos “Kārums Kauss” turnīros, no U-12 vecuma grupas Sporta skolas komandas spēlē VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionātā. Basketbolistu nodarbības mācību gada laikā notiek Siguldas Sporta skolā, Siguldas Sporta centrā un Allažu Sporta centrā. Tiek nodrošināts transports bērnu nokļūšanai no skolām uz nodarbību vietām. Informācija par Basketbola nodaļu, zvanot pa tālr. 22022898.

Badmintona nodaļā var pieteikties zēni un meitenes vecumā no 7 līdz 10 gadu vecumam (2011.-2008.g.dz.).Badmintons ir aizraujoša, dinamiska sporta spēle, kuru spēlē ar raketēm un spalvu bumbiņām taisnstūrveida laukumā viens pret vienu vai divi pret divi pār tīklu. Siguldas Sporta skolas badmintonisti visās vecuma grupās ir vieni no spēcīgākajiem Latvijā. Šīs nodaļas treniņgrupu nodarbības mācību gada laikā notiek Siguldas 1.pamatskolā, Siguldas Sporta centrā, Siguldas Sporta skolā. Informācija par nodarbībām, zvanot trenerim Uvim Raivim Kronenbergam, tālr. 26743268.

Vieglatlētikas nodaļā var pieteikties zēni un meitenes no 7 līdz 11 gadu vecumam (2011.-2007.g.dz.). Vieglatlētikas pamatā ir cilvēku dabiskās kustības - iešana, skriešana, lēkšana.Kopumā ir ~120 vieglatlētikas disciplīnas un to paveidi, kas paver plašu iespēju izvēlēties sev piemērotāko. Sporta veids attīsta un izkopj organisma galvenās fiziskās īpašības. Siguldas Sporta skolas vieglatlētu nodarbības mācību gada laikā notiks stadionā (rudens, pavasara, vasaras periodā), Siguldas Sporta centrā. Informācija par nodarbībām, zvanot  pa tālr. 22022898.

Dambretes nodaļā var pieteikties zēni un meitenes no 7 līdz 10 gadu vecumam (2011.-2008.g.dz.). Dambretes galvenais uzdevums ir attīstīt domāšanas procesus, veicināt un uzlabot atmiņu un iztēli. Siguldas dambretisti regulāri izcīna godalgotas vietas Latvijas jauniešu čempionātos 64 un 100 lauciņu dambretē, pārstāv Latviju Eiropas un pasaules jauniešu čempionātos. Dambretistu nodarbības mācību gada laikā notiek Siguldas Valsts ģimnāzijas telpās, Kr. Barona ielā 10. Informācija par nodarbībām, zvanot trenerim Edgaram Ratniekam, tālr. 29711798.

Distanču slēpošanas nodaļā var pieteikties zēni un meitenes no 7 līdz 11 gadu vecumam (2011.-2007.g.dz.). Nodarbības mācību gada laikā notiek Fischer slēpošanas centrā, Puķu ielā 4. Informācija par Distanču slēpošanas nodaļu, zvanot pa tālr. 22022898.

Kalnu slēpošanas nodaļā tiek uzņemti zēni un meitenes no 8 līdz 10 gadu vecumam (2010.-2008.g.dz.) ar atbilstošu fizisko un speciālo sagatavotību konkursa kārtībā. Kontrolnormatīvu kārtošana, lai iestātos Kalnu slēpošanas nodaļā, notiks 31.augustā plkst. 10.00 Siguldas pilsētas stadionā, A.Kronvalda ielā 7. Informācija par Kalnu slēpošanas nodaļu, zvanot pa tālr. 29427341.

Peldēšanas nodaļā tiek uzņemti zēni un meitenes no 7 līdz 10 gadu vecumam (2011.-2008.g.dz.) konkursa kārtībā. Iestājpārbaudījumi notiks 31.augustā plkst. 12.00 Siguldas Sporta centrā, A.Kronvalda ielā 7A, Siguldā. Informācija par Peldēšanas nodaļu, zvanot pa tālr. 29427341.

Orientēšanās sporta nodaļā tiek uzņemti zēni un meitenes no 7 līdz 12 gadu vecumam (2011.-2006.g.dz.). Orientēšanās sports ir aizraujoša aktivitāte Tev un taviem draugiem, atrašanas prieks un kopīgi pavadīts laiks; dabas un apkārtnes iepazīšana, mācīšanās būt vērīgam, savas izdomas, veiklības un veiksmes pārbaudīšana. Un tas viss svaigā gaisā. Informācija par nodarbībām, zvanot trenerim Atim Heinolam pa tālr. 26379414.

Informatīvā diena – tikšanās ar treneriem, konsultācijas par piemērotību izvēlētajam sporta veidam – 31.augustā, no plkst. 17.00-19.00, Siguldas Sporta skolā, Gāles ielā 29. Tikšanās un konsultācijas ar fizioterapeitu.

Jebkuru informāciju par iestāšanos Siguldas Sporta skolā var iegūt, zvanot pa tālr. 22022898 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

Sākot ar 20.augustu, tiks pieņemti arī iesniegumi mācībām Siguldas Sporta skolas interešu izglītības programmās - pedēšana un vispārīgā fiziskā sagatavotība.

Pirmdiena, 13 Augusts 2018 08:57

Biedrība “Siguldas Sporta skolas atbalsta biedrība” jau otro gadu piedalās ESF projekta Nr. 9.2.4.2/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros (id.nr. SNP 2018/04/IZŅĒMUMS/CFLA), organizējot veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nometnes. Trešā nometne “Bumba ir apaļa “ notiek no 6. līdz 10.augustam.

Nometnes noslēdzošajā dienā no rīta tikāmies stadionā, lai kopā ar fizioterapēti Dianu Paškovicu aizvadītu rīta treniņu,kurā Diāna pastāstīja par pareizu iesildīšanos un atsildīšanos treniņu laikā. Bērni labi izkustētājās un bija kārtīgi iesildījušies, lai kārtotu kontrolnormatīvus, kurus taisījām arī pirmajā dienā, lai salīdzinātu rezultātus. Kontrolnormatīvos rezultāti bija dažādi, kādam uzlabots rezultāts, kādam nemainīgs. Pēc kontrolnormatīviem jautrākam noskaņojumam spēlējām sporta spēles.
 
Dienas otrajā daļa pēc pusdienām stadionā skrējām stafetes un apbalvojām labākos puišus un meitenes pēc kontrolnormatīvu rezultātiem. Arī pārējie nometnes dalībnieki tika apbalvoti ar krekliņu un saldumu. Kopumā nometne visiem bija izdevusies, bērni vēlējās, lai nometne būtu ilgāka un jau tagad nevar sagaidīt nākamo nometni. 
ESF projekta Nr.9.2.4.2/16/I/018 "Esi vesels Siguldas novadā!" , nometnes ''Bumba ir apaļa''  Treneris Mareks Veics ] 
Piektdiena, 10 Augusts 2018 11:57

Biedrība “Siguldas Sporta skolas atbalsta biedrība” jau otro gadu piedalās ESF projekta Nr. 9.2.4.2/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros (id.nr. SNP 2018/04/IZŅĒMUMS/CFLA), organizējot veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nometnes. Trešā nometne “Bumba ir apaļa “ notiek no 6. līdz 10.augustam.

 

1.diena - No rīta visi nometnes dalībnieki iepazinās ar drošības noteikumiem un nometnes dienu plāniem. Pirmajā dienas nodarbībā tika veikti kontrolnormatīvi, lai salīdzinātu rezultātus nometnes sākumā un beigās. Normatīvos tika veikts - 1 apļa skrējiens, atspiešanās, tāllekšana no vietas un atspoles skrējiens. Otrajā dienas daļā pārgājiens uz Pēteralu, pārgājiena garums bija aptuveni 7km un priekš pirmās dienas sportisti bija manāmi noguruši.
ESF projekta Nr.9.2.4.2/16/I/018 "Esi vesels Siguldas novadā!" , nometnes ''Bumba ir apaļa''  Treneris Mareks Veics ]
 
2.diena - Rīts sākās ar stundas treniņu Angārā, tika veikta rīta rosme ar dažādiem skrējieniem un stiepšanās vingrinājumiem. Pēc rīta rosmes visi kopā devāmies uz Lāzeru poligonu spēlēt šo spēli, gāja ļoti jautri un visi pēc spēles bija gan apmierināti, gan saguruši pēc skriešanas visas spēles garumā. Otrajā dienas daļā fiziskās sagatavotības stiprināšana stadionā, mazākie dalībnieki spēlēja aktīvas rotaļas, bet lielākie puiši attīstija kāju veiklību un spēku. 
ESF projekta Nr.9.2.4.2/16/I/018 "Esi vesels Siguldas novadā!" , nometnes ''Bumba ir apaļa''  Treneris Mareks Veics ]
 
3.diena 08.08
Nometnes trešajā dienā no rīta visi tikāmies Siguldas sporta skolā, šī rīta programmā bija rīta rosme un lekcija par veselīgu uzturu, kā arī praktiskā nodarbība kopā ar uztura speciālistu ar kuru kopā bērniem tika dota iespēja pašiem pagatavot savu veselīgo burgeru. Lekcija bija ļoti interesanta un bērniem bija interesanti klausīties. 
Dienas otrajā daļā mazs pārgājiens atpakaļ uz Pilsētas vidusskolas stadionu, kur tika aizvadīts fiziskās sagatavotības treniņš, šajā dienā mazliet grūtāks, jo rīta pusē bijām ēduši burgerus un pēctam vēl pusdienas, kas treniņa laikā lika manīt par sevi. 
Diena bija izdevusies, bērni bija izglītojušies par veselīgu uzturu, iemācījušies gatavot veselīgu burgeru un aizvadījuši labu fiziskās sagatavotības treniņu.
ESF projekta Nr.9.2.4.2/16/I/018 "Esi vesels Siguldas novadā!" , nometnes ''Bumba ir apaļa''  Treneris Mareks Veics ]
 
4.diena 09.08
 
Nometnes ceturtā diena bija - ūdens diena. No rīta visi kopā veicām rīta rosmi Pilsētas vidusskolas stadionā, pēctam devāmies pārgājienā uz Siguldas novada Gaujas pludmali, kur aizvadījām treniņu smiltīs, tika veikti dažādi vingrinājumi gan smiltīs gan ūdenī attīstot ātrumu, veiklību un spēku. Bērniem šis treniņš ļoti patika, jo ārā bija liels karstums un pēc treniņa varējām atveldzināties Gaujā. 
Dienas otrajā daļā devāmies atpakaļ uz Siguldas sporta centru, kur bērni devās uz treniņu baseinā, baseinā visiem gāja jautri un draudzīgi, mazākie bērni vingroja un spēlēja spēles mazajā baseinā, kamēr lielie puiši trenējās lielajā baseinā.
Šī diena bija bērniem nogurdinoša, bet tajā pašā laikā ļoti jautra un patīkama, jo kuram bērnam tad nepatīk karstu dienu pavadīt ūdens tuvumā.
ESF projekta Nr.9.2.4.2/16/I/018 "Esi vesels Siguldas novadā!" , nometnes ''Bumba ir apaļa''  Treneris Mareks Veics ] 
Otrdiena, 07 Augusts 2018 10:23
Mainīts vecāku līdzfinansējuma apmērs un pašvaldības atlaižu saņemšanas noteikumi Mākslu un Sporta skolā

Izvērtējot kopš 2012.gada pieaugušās izmaksas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” un Siguldas Sporta skolas audzēkņu izglītošanai, Siguldas novadā deklarēto audzēkņu vecākiem līdzfinansējums 2018./2019.mācību gadā Mākslu skolā būs 20 eiro, bet Siguldas Sporta skolā – 15 eiro, izņemot dambretes apguves programmu, kurā saglabāsies 10 eiro mācību maksa mēnesī. Tāpat kā līdz šim atvieglojumus varēs saņemt daudzbērnu ģimenes, maznodrošinātās un trūcīgās, kā arī, ja vienā ģimenē ir divi bērni, kas apgūst profesionālās ievirzes izglītību.

Siguldas novada pašvaldības saistošie noteikumi „Par līdzfinansējuma maksas noteikšanu Siguldas novada pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestādēs” nosaka iespējas saņemt atvieglojumus par profesionālās izglītības programmu apguvi novada ģimenēm:

  • ja ģimenei ir piešķirts daudzbērnu ģimenes statuss, tad līdzfinansējuma maksa mēnesī katram bērnam tiek samazināta par 60%;
  • ja ģimenē, kurā kopā dzīvo divi bērni un abi apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu kādā no skolām, līdzfinansējuma maksa mēnesī katram bērnam tiek samazināta par 35%;
  • ja audzēknis apgūst divas vai vairākas profesionālās ievirzes izglītības programmas jebkurā no skolām, atbrīvojumi un atlaides no līdzfinansējuma tiks piemērotas maksai tikai par vienu no apgūstamajām programmām;
  • no mācību maksas tiks atbrīvoti audzēkņi ar invaliditāti, bez vecāku gādības palikuši bērni vai skolēni, kuri nāk no maznodrošinātās vai trūcīgas ģimenes.

Atvieglojumus varēs saņemt ģimenes, kuru ģimenes locekļi būs deklarēti Siguldas novadā vismaz no gada sākuma, tātad no 1.janvāra un tikai gadījumos, ja būs nokārtotas visas līguma saistības par pašvaldības saņemtajiem pakalpojumiem – nomaksāts nekustamā īpašuma nodoklis, veikta ēdināšanas pakalpojumu un interešu izglītības pulciņu vai profesionālās ievirzes izglītības apmeklējumu maksa, kā arī citi maksājumi, kurus administrē vai nodrošina pašvaldība.

Profesionālās izglītības iestāžu – Siguldas Mākslu skolas un Siguldas Sporta skolas – darbības nodrošināšanai pašvaldība, līdztekus valsts mērķdotācijai un vecāku līdzfinansējumam, ik gadus izlieto vairāk nekā 400 tūkstošus eiro – Sporta skolā tie ir vidēji 77 eiro mēnesī par audzēkni (izņemot dambreti), bet Mākslu skolā – 53 eiro. Siguldas novada pašvaldības domes lēmums nosaka, ka citos novados deklarētajiem profesionālās ievirzes skolu audzēkņiem pašvaldība turpmāk segs mazāku līdzfinansējuma daļu – Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” citos novados deklarētajām ģimenēm par profesionālās ievirzes programmu apguvi šogad būs jāmaksā 40 eiro mēnesī, bet Siguldas Sporta skolā – 30 eiro. Pēc noteiktā pārejas perioda – 2019./2020.mācību gadā, maksa par izglītības programmu apguvi novadā deklarētajiem bērniem Siguldas Sporta skolā, izņemot dambretes izglītības programmu, novadā deklarētajiem bērniem būs 20 eiro, bet pārējiem – 40 eiro, izņemot dambretes programmu, kurā novadnieki maksās 10 eiro, bet citu novadu ģimenes – 20 eiro.


© www.sigulda.lv
Pirmdiena, 30 Jūlijs 2018 08:05

Jau kopš 2013.gada Siguldas novada pašvaldība atbalsta Siguldas novada daudzbērnu ģimenes, regulāri pārskatot un papildinot atbalsta apjomu. Lai varētu piemērot aktuālo atbalsta veidu katrai ģimenei, aicinām daudzbērnu ģimenes līdz 25.augustam atjaunot daudzbērnu ģimenes statusu, norādot aktuālo informāciju par bērnu izglītības posmiem, kā arī plānoto profesionālās ievirzes izglītības apmeklējumu Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” un Siguldas Sporta skolā. Iesniegumu iespējams aizpildīt Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3 vai pašvaldības e-pakalpojumu portālā e.sigulda.lv.

Saistošie noteikumi „Par Siguldas novada pašvaldības daudzbērnu ģimenes statusa noteikšanu un atjaunošanu” paredz: lai ģimene iegūtu daudzbērnu ģimenes statusu, visiem tās locekļiem ir jābūt deklarētiem Siguldas novadā. Savukārt, ja bērnu vecāki nav laulāti, visiem jābūt deklarētiem vienā adresē Siguldas novadā. Jāatzīmē, ka turpmāk daudzbērnu ģimenes atbalstu no pašvaldības varēs saņemt tikai tādā gadījumā, ja būs nokārtotas visas līguma saistības par saņemtajiem pakalpojumiem, tāpēc aicinām pārbaudīt, vai ģimenei ir samaksāts nekustamā īpašuma nodoklis, veikta ēdināšanas pakalpojumu un interešu izglītības pulciņu apmeklējumu maksa, kā arī citi maksājumi, kurus administrē vai nodrošina pašvaldība. Daudzbērnu ģimenes statuss tiek noteikts no 1.septembra līdz nākamā gada 31.augustam, bet iesniegumu reģistrācija tiek nodrošināta visu gadu. Daudzbērnu ģimenes statusa ikgadēja atjaunināšana saistīta ar iespējamajām izmaiņām, kas jāprecizē atbilstoša pabalsta piemērošanai. Iesniegums tiek izvērtēts divu nedēļu laikā, un ģimene par lēmuma pieņemšanu tiek informēta iesniegumā norādītajā veidā.

Atgādinām, ka Siguldas novada Daudzbērnu ģimeņu atbalsta programma paredz iespēju saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi 50–70% apmērā par zemi, dzīvokli, dzīvojamo māju, dzīvojamo māju palīgēkām, garāžām, kā arī iespēju braukt novada sabiedriskajā transportā un saņemt Siguldas novada iedzīvotāja ID karti bez maksas. Tāpat daudzbērnu ģimeņu bērniem tiek samazināta maksa par profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvi Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” un Siguldas Sporta skolā. Papildus Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes 10% atlaidei daudzbērnu ģimeņu locekļiem tiek piešķirta atlaide 10% apmērā vienreizējiem apmeklējumiem Siguldas Sporta centra spēka zālē, peldbaseinā un Ūdens atrakciju un atpūtas parkā. Daudzbērnu ģimenēm pieejama arī 40% atlaide ieejas maksai novada pašvaldības organizētajos kultūras pasākumos, ja biļetes cena ir lielāka par diviem eiro.

Papildu informāciju par pieejamo atbalstu Siguldas novadā deklarētajām daudzbērnu ģimenēm iespējams saņemt, zvanot uz Pakalpojumu centra bezmaksas tālruni 80000388, kā arī lasīt šeit.

Otrdiena, 17 Jūlijs 2018 11:53

Pēc nelielas atpūtas savu darbu atsāk Siguldas Sporta skolas dambretes un basketbola (trenere Agnija Labrence) nodaļu treniņu grupas.

Nodarbību grafiki.

Dambretes nodaļa. Pirmdiena, trešdiena, piektdiena no plkst.10.00, Siguldas Valsts ģimnāzijas telpās.

Basketbola nodaļa. Pirmdiena, otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, piektdiena no plkst.15.00-19.00, Siguldas Sporta skola.

Ceturtdiena, 12 Jūlijs 2018 08:54

Siguldas Sporta skolas diennakts mācību-treniņu nometņu norises laiki:

Smiltenē(dzīvošana Smiltenes tehnikums, Smiltene, “Kalnamuiža 10”, naktsmītnes dienesta viesnīcā, Dārza ielā 9)

30.07. – 04.08.

Nodarbību vadītājas:

vieglatlētikas trenere Gunta Blūmiņa ( 22844890)

basketbola trenere Lelde Bērziņa (26243493)  

basketbola treneris Mareks Veics( 26239139)                                                           

06.-11.08.

Nodarbību vadītājas:

vieglatlētikas trenere Gunta Blūmiņa ( 22844890)

basketbola trenere Lelde Bērziņa (26243493

13.-17.08.

Nodarbību vadītājas:

vieglatlētikas trenere Gunta Blūmiņa ( 22844890)

basketbola trenere Lelde Bērziņa (26243493)

Vieglatlētikas trenere Solveiga Ziediņa (29241680)                                                      

Madonā (dzīvošana Madonas Valsts ģimnāzijas dienesta viesnīcā, Tirgus iela 3, Madona)

06.-11.08.

Nodarbību vadītājs:

Distanču slēpošanas treneris Raivis Zīmelis (29129299)

Līdz izbraukšanai uz nometni Sporta skolā (Gāles ielā 29) jānoslēdz nometnes līgums. Vecāku līdzfinansējums par nometni – 12.00 EUR par diennakti. Samaksu varēs veikt, saņemot pašvaldības rēķinu e-pastā, ko vecāki norādīs līgumā. 

Līgumu par nometni var noslēgt, sākot ar 16.jūliju Siguldas Sporta skolā, Gāles ielā 29. 16.07. no plkst.14.00-21.00, 17.07. no plkst.8.30-13.00, 18.07. no plkst.8.30-13.00, 19.07. no plkst.14.00-21.00, 20.07. no plkst.8.30-13.00. Citos laikos, pirms ierašanās uz līguma slēgšanu vēlams iepriekš sazināties ar direktora vietnieci Karīnu Putniņu pa tālr. 29360283

Pašvaldības konta Nr. maksājumiem:

Siguldas novada pašvaldība,

Reģ. Nr. 90000048152

Pils iela 16, Sigulda

SEB banka, konta Nr. LV15UNLA0027800130404

SWEDBANKA, konta Nr. LV05HABA0551004085664

Izbraukšana uz nometnēm pirmdienās plkst. 8.00 no Pakalpojumu centra ar pašvaldības autobusu (precīza informācija pie treneriem).

Otrdiena, 26 Jūnijs 2018 14:54

Noslēgusies otrā nometne “Sporto un izjūti dabu!“, kuru ESF projekta Nr. 9.2.4.2/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros (id.nr. SNP 2018/04/IZŅĒMUMS/CFLA) organizēja Siguldas Sporta skolas atbalsta biedrība. Tā notika no 18.jūnija  līdz 22.jūnijam. Nometnes dalībnieki piecas dienas pavadīja sportiskās aktivitātēs, devās pārgājienos, baudīja dabu, izprata orientēšanās sporta pamatprincipus, mācījās lasīt kartes un orientēsies apkārtnē, piedalījās veselīga uztura un fizioterapeitu nodarbībās.

Interesanta nodarbība tika aizvadīta lāzertaga poligonā, kā arī Sporta centra peldbaseinā. Nometnes dalībnieki atzinīgi izteicās arī par Piedzīvojumu parkā "Tarzāns" pavadīto laiku, Par iespēju lēkāt pa tur izvietotajiem batutiem.

        

Biedrība “Siguldas Sporta skolas atbalsta biedrība” jau otro gadu piedalās ESF projekta Nr. 9.2.4.2/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros (id.nr. SNP 2018/04/IZŅĒMUMS/CFLA), organizējot veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nometnes.

Nometnes laikā tika veikta fotografēšana. Fotoattēli tiks izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv , Siguldas Sporta skolas tīmekļa vietnē www.siguldassportaskola.lv, kā arī Siguldas Sporta skolas kontā sociālajā tīklā Facebook.

Pārzinis: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils iela 16, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150;

Datu apstrādes nolūki: informācijas atklātības nodrošināšana un sabiedrības informēšana.


Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Otrdiena, 19 Jūnijs 2018 12:40

Otrā nometne “Sporto un izjūti dabu!“, kuru ESF projekta Nr. 9.2.4.2/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros (id.nr. SNP 2018/04/IZŅĒMUMS/CFLA) organizē Siguldas Sporta skolas atbalsta biedrība, sākusies 18.jūnijā un noritēs līdz 22.jūnijam. Nometnes dalībnieki šīs piecas dienas pavadīs sportiskās aktivitātēs, dosies pārgājienos, baudīs dabu, izpratīs orientēšanās sporta pamatprincipus, mācīsies lasīt kartes un orientēsies apkārtnē, piedalīsies veselīga uztura un fizioterapeitu nodarbībās.

Pirmdien, 18.jūnijā, nometnes dalībnieki rīta pusē noklausījās speciālistu lekciju par veselīgu uzturu, kā arī paši piedalījās veselīgas ēsienkartes sastādīšanā. Pēc pusdienām notika interesants un aizraujošs pārgājiens uz Pētera alu. 

Otrdien pirmā dienas daļa tika aizvadīta lāzertaga poligonā, pēc pusdienām bērni iepazīsies ar orientēšanās sporta pamatiem.

        

Biedrība “Siguldas Sporta skolas atbalsta biedrība” jau otro gadu piedalās ESF projekta Nr. 9.2.4.2/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros (id.nr. SNP 2018/04/IZŅĒMUMS/CFLA), organizējot veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nometnes.

 

Nometnes laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli tiks izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv , Siguldas Sporta skolas tīmekļa vietnē www.siguldassportaskola.lv, kā arī Siguldas Sporta skolas kontā sociālajā tīklā Facebook.

 

Pārzinis: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils iela 16, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150;

Datu apstrādes nolūki: informācijas atklātības nodrošināšana un sabiedrības informēšana.


Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pirmdiena, 11 Jūnijs 2018 13:29

Biedrība “Siguldas Sporta skolas atbalsta biedrība” jau otro gadu piedalās ESF projekta Nr. 9.2.4.2/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros (id.nr. SNP 2018/04/IZŅĒMUMS/CFLA), organizējot veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nometnes.

Otrā nometne “Sporto un izjūti dabu! “ sāksies 18.jūnijā un noritēs līdz 22.jūnijam. Nometnes dalībnieki savu dienu pavadīs sportiskās aktivitātēs, dosies pārgājienos, baudīs dabu, izpratīs orientēšanās sporta pamatprincipus, mācīsies lasīt kartes un orientēsies apkārtnē, piedalīsies veselīga uztura un fizioterapeitu nodarbībās.

          PROGRAMMA (projekts)

Diena

Laiks

Aktivitāte

Pirmdiena

18.06.

9:00

Tikšanās un drošības instruktāža

10:00 – 12:20

Orientēšanās spēle “Karogi”

12:30 – 13:00

Pusdienas

13:00 – 15:00

Pārgājiens uz Pētera alu.

Otrdiena

19.06.

9:00 – 11:40

Orientēšanās stafetes, kompasa apgūšana

12:00-13:00

Pusdienas

13:00-15:00

Sporta spēles

Trešdiena

20.06.

9:00 – 11:30

Izzinoša un praktiska lekcija-nodarbība par veselīgu uzturu.

12:00 – 12:30

Pusdienas

13:00 – 15:00

Orientēšanās piedzīvojums

Ceturtdiena

21.06.

9:00 – 12:20

Ūdens diena – fiziskās aktivitātes Gaujmalā.

12:30 – 13:00

Pusdienas

13:30 – 14:30

Fiziskās aktivitātes peldbaseinā

14:30 – 15:00

Atraktīvas un jautras rotaļas, spēles.

Piektdiena

22.06.

9:00 – 12:30

“Lāzertag” parka apmeklējums

13:00 – 13:30

Pusdienas

13:30 – 15:00

Sacensību uzdevumi komandās. Noslēgums.

Papildus informācija un par iespējām pieteikties dalībai nometnē e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Pirmdiena, 11 Jūnijs 2018 09:12

Aktīvi, jautri un veselīgi noslēgusies nometne “Vasarai pa pēdām!”

Šo nometni organizēja biedrība “Siguldas Sporta skolas atbalsta biedrība”, kas notika projekta “Veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nometnes bērniem

ESF projekta Nr.9.2.4.2/16/I/018 “Esi veselsSiguldas novadā!” ietvaros”

(identifikācijas Nr. SNP 2018/04/IZŅĒMUMS/CFLA)

Galvenais akcents bija uz aktīvu un veselīgu dzīvesveidu. Katru dienu bērni saņēma bezmaksas pusdienas.

Īsumā nometnes apraksts.

04.06.2018

1.diena.

Mūsu nometne ir sākās ar siltu, saulainu un vējainu dienu. No rīta plkst. 9:00 vecāki savus bērnus atveda uz medicīnisko apskati. Tad devāmies uz Siguldas pilsētas vidusskolas stadionu. Kopā esam 24 sportisti. Savstarpēji iepazināmies un draudzīgi visi kopā iesildījāmies plānotajām sporta aktivitātēm.

Pildījām fiziskos kontroltestus, kurus nometnes beigās atkārtosim un salīdzināsim rezultātus. Veicām – tāllēkšanu no vietas, atspoles skrējienu „zvaigznīte” un 1 apļa skrējienu.

Mums ļoti paveicās, jo stadionā trenējās Latvijas un pasaules labākie skeletonisti. Ar mums labprāt nofotogrāfējās Martins Dukurs.

Vēl atlika spēki gan spēlēm, gan rotaļām. Pēc garšīgā pusdienu plova, salātiem un zemeņu krēma, bijām gatavi doties pārgājienā.

Pārgājiens nebija viegls, jo lai nokļūtu galamērķī, bija jāpieveic simtiem pakāpieni gan uz augšu, gan uz leju.

Vispirms iepazināmies ar Kraukļu aizu un alu, bet tālāk mūsu ceļš veda uz Pēteralu. Kopā pa reljefoto apvidu nogājām 6 kilometrus. Patīkami noguruši un gandarīti par paveikto, atgriezāmies stadionā.

Pirmo dienu noslēdzām ar jautrām spēlēm un nopelnīto kārumu. Paldies mazajiem nometniekiem par pozitīvajām emocijām

05.06.2018

2.diena.

Šī diena sākās ar ļoti aukstu vēju un zemu gaisa temperatūru, kā arī brāzmainu ziemeļu vēju.

Uz pirmo nodarbību Siguldas Sporta skolā mūs gaidīja jauka un zinoša fizioterapeite - Diāna no Kārļa Podskočija fizioterapeitu prakses. Mēs uzzinājām kā un kāpēc nepieciešami stiepšanās vingrinājumi, kā tos pareizi izpildīt. Praktiski veicām stiepšanās uzdevumus kopā ar fizioterapeiti.

Turpinājumā izspēlējām Vārdu spēli ar bumbām, lai iepazītu viens otru vēl labāk.

Sporta zālē šodienas nodarbības bija veltītas veiklības stafetēm. Nometnieki aizrautīgi un emocionāli piedalījās stafetēs un pretstafetēs ar bumbām, riņķiem, ripojošiem palikņiem un paklājiem.

Pēc garšīgām un veselīgām pusdienām devāmies uz Siguldas Sporta centra peldbaseinu. Skolotāja Ieva deva bērniem dažādus peldētapmācības un peldētprasmes pilnveidošanas uzdevumus peldbaseina celiņos. Savukārt skolotāja Solveiga mazajā peldbaseinā organizēja rotaļas un apmācīja tos mazos nometniekus, kuri vēl neprot peldēt.

06.06.2018

3.diena.

Nometnes trešo dienu iesākām ar aktīvu sporta nodarbību stadionā, kur bērni katrs atrādīja cik daudz vingrinājumus atceras no otrās nometnes dienas no fizioterapijas nodarbības, pēc tam bērni tika sadalīti 3 grupās un viņiem bija jāizpilda 9 staciju uzdevumi. Uzdevumi bija visvisādi florbola bumbiņas vadīšana apkārt konusiem, Futbola bumbas vadīšana ar kāju, lekšana ar lecamauklu, atspoles skrējieni, lekšana pāri barjerām ar visādiem uzdevumiem. Pirmās nodarbības beigās uzspēlējam visi kopā ļoti draudzīgu futbolu, kur sacentās puiši pret meitenēm šoreiz puiši bija spēcīgāki un meitenes pieveica. Galu galā uzvarēja draudzība, jo visi priecīgi devāmies pusdienās.

Dienas pēcpusdienā pie mums bija ieradies Siguldas Sporta skolas basketbola treneris Mareks Veics, kurš bērniem mācīja dažādus basketbola elementus. Tika iemācīts gan kā turēt bumbu rokās, gan basketbolista stāja, dribls un beigās arī piespēles pa pāriem tika veiktas. Pēc tam bērni mācījās mest bumbu grozā, visi ar mirdzošām acīm mēģināja iemest pēc iespējas vairāk reizes bumbu grozā. Nodarbības beigās uzspēlējām arī vienu spēli ar basketbola bumbām. Spēle bija tik interesanta, ka bērni pat nepamanīja kā laiks paskrien un nodarbība jau bija beigusies.

            Nometnes trešajā dienā paguvām ļoti daudz kāds pirmo reizi vadīja florbola bumbiņu ar nūju, kāds iemācījās lekt ar lecamauklu, daži pirmo reizi iemeta basketbola bumbu grozā. Dienas beigās, bērni bija ļoti enerģiski un pozitīvi uzlādēti, ka ar prieku devās mājas.

5.diena (8.06.2018.)

Nometnes noslēguma diena.

Iesākām šo dienu ar izzinošu un praktisku lekciju par veselīgu uzturu. Interesantu lekciju mums sniedza uztura speciāliste Marina Svētiņa. Uzzinājām, ka uzturs ir viens no galvenajiem aspektiem cilvēka dzīvē, sākot no dzimšanas līdz vecumdienām. Uzturs var būt ne tikai enerģijas un baudas avots, bet var kalpot ka instruments vairāku slimību profilaksē, ārstēšanā un to risku novēršanā. Iepazināmies ar pareiza uztura piramīdu. Nometniekiem ļoti patika praktiskā lekcijas daļa, kura viņi paši gatavoja veselīgo burgeru.

Pēc garšīgajām pusdienām, bijām gatavi dažādām fiziski aktīvām spēlēm un rotaļām. Bet nometnes dienu noslēdzām ar kontrolnormatīvu veikšanu – tāllēkšanā no vietas, atspoles skrējienā “zvaigznīte” un 1 apļa skrējienā. Katrs varēja savus rezultātus salīdzināt ar pirmajā dienā veiktajiem fiziskajiem testiem.

Nometnes pedagoģes Ieva un Solveiga nometnes noslēgumā bija sagatavojušas garšīgu un veselīgu pārsteigumu.

Nometnes dalībnieki saņēma skaistus krekliņus ar uzrakstu “Vasarai pa pēdām 2018”. Mazie ar sajūsmu dalījās iespaidos un atmiņās par jauko nedēļu, ko pavadījām kopā.

Informāciju sagatavoja Ieva Meldere un Solveiga Ziediņa

Otrdiena, 05 Jūnijs 2018 08:36

ESF projekts Nr.9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!”

 

Nometnes nosaukums IV daļa “Vasarai pa pēdām!”

(4.06.-8.06.2018.)

04.06.2018

1.diena.

Mūsu nometne ir sākusies ar siltu, saulainu un vējainu dienu. No rīta pulst. 9:00 vecāki savus bērnus atveda uz medicīnisko apskati. Tad devāmies uz Siguldas pilsētas vidusskolas stadionu. Kopā esam 24 sportisti. Savstarpēji iepazināmies un draudzīgi visi kopā iesildījāmies plānotajām sporta aktivitātēm.

Šodien pildījām fiziskos kontroltestus, kurus nometnes beigās atkārtosim un salīdzināsim rezultātus. Veicām – tāllēkšanu no vietas, atspoles skrējienu „zvaigznīte” un 1 apļa skrējienu.

Mums ļoti paveicās, jo stadionā trenējās Latvijas un pasaules labākie skeletonisti. Ar mums labprāt nofotogrāfējās Martins Dukurs.

Vēl atlika spēki gan spēlēm, gan rotaļām. Pēc garšīgā pusdienu plova, salātiem un zemeņu krēma, bijām gatavi doties pārgājienā.

Pārgājiens nebija viegls, jo lai nokļūtu galamērķī, bija jāpieveic simtiem pakāpieni gan uz augšu, gan uz leju.

Vispirms iepazināmies ar Kraukļu aizu un alu, bet tālāk mūsu ceļš veda uz Pēteralu. Kopā pa reljefoto apvidu nogājām 6 kilometrus. Patīkami noguruši un gandarīti par paveikto, atgriezāmies stadionā.

Pirmo dienu noslēdzām ar jautrām spēlēm un nopelnīto kārumu. Paldies mazajiem nometniekiem par pozitīvajām emocijām.

Nometnes pedagogi: Ieva Meldere un Solveiga Ziediņa

Informāciju sagatavoja Solveiga Ziediņa.

Aptauja

Kurš aktīvās atpūtas veids Tev patīk vislabāk?

Notikumu kalendārs

November 2018
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2