Badmintons
Piektdiena, 14 Oktobris 2016 10:19

Zināmi spēļu laiki Latvijas klubu čempionātā 15.oktobrī

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Ir aprēķināts Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām dalībnieku reitings, un atbilstoši tam visas 8 čempionātam pieteiktās klubu komandas ir sagrupētas divās apakšgrupās, kur katra komanda tiksies ar katru, bet apakšgrupu uzvarētāji sestdien, 15.oktobrī plkst. 18:30 Sportacentrs TV tiešraidē sacentīsies finālspēlē. Čempionāts notiks Siguldas Sporta skolas sporta zālē, Gāles ielā 27, Siguldā.

 
 
 

Saskaņā ar čempionāta Nolikumu, “komandas tiek izliktas pēc spēlētāju reitinga (uz 2016.gada 12.oktobri) punktu kopsummas, kopā saskaitot vienspēļu, dubultspēļu un jaukto dubultspēļu punktus. Tiek uzskaitīti 7 labāko spēlētāju punkti.” 

1..apakšgrupa                               2..apakšgrupa                
 Valmiera    RTU
 Baloži    Siguldas BK/SSS - 1
 Siguldas BK/SSS - 2    Rīgas badmintona skola 
 Salaspils    Cēsis

Spēļu saraksts sestdien, 15.oktobrī, Siguldā, Siguldas Sporta skolas sporta zālē, Gāles ielā 27.

1.apakšgrupa:
10:00 Valmiera vs Salaspils, Baloži vs Siguldas BK/SSS-2.
12:15 Valmiera vs Siguldas BK/SSS-2, Baloži vs Salaspils
14:30 Valmiera vs Baloži, Siguldas BK/SSS-2 vs Salaspils

2.apakšgrupa
10:00 RTU vs Cēsis, Siguldas BK/SSS-1 vs Rīgas badmintona skola
12:15 RTU vs Rīgas badmintona skola, Siguldas BK/SSS-1 vs Cēsis
14:30 RTU vs Siguldas BK/SSS-1, Rīgas badmintona skola vs Cēsis

Vietu spēles:
16:45 spēle par 7.vietu (apakšgrupu 4.vietas ieguvēji)
16:45 spēle par 5.vietu (apakšgrupu 3.vietas ieguvēji)
16:45 spēle par 3.vietu (apakšgrupu 2.vietas ieguvēji)

Fināls:
18:30 spēle par 1.vietu (apakšgrupu uzvarētāji).

Apakšgrupu turnīrā, vienāda punktu skaita gadījumā sākotnēji tiks vērtētas komandu savstarpējās spēles. Ja ar to nepietiek, lai noteiktu uzvarētāju, tad tiks vērtēts spēļu rezultāts, tad setu attiecība un tad punktu attiecība. Gadījumā, ka vienāds punktu skaits būs trim komandām, tad tik vērtēti tikai šo trīs komandu savstarpējie rezultāti.

Lai gan badmintons ir individuālais sporta veids, taču daudzviet pasaulē vislielākā mediju un skatītāju interese ir par komandu klubu turnīriem, jo par komandu var līdzi just gan konkrētā kluba, gan pašvaldības, gan visas valsts līdzjutēji. Ļoti spēcīgas badmintona līgas ir Vācijā, Dānijā, Anglijā, Francijā, Krievijā. Valstu čempioniem katru gadu jūnijā ir iespēja sacensties Eiropas čempionātā klubu komandām. Komandu čempionāti notiek arī Eiropas un Pasaules valstu izlašu līmenī, tai skaitā U17, U19 vecuma grupās. 

Komandu čempionātā ir 5 savstarpējas spēles: vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēles, jauktā dubultspēle. Tādējādi komanda var uzvarēt ar 5-0, 4-1 vai 3-2. Spēlējot izslēgšanas spēles pietiek ari ar 3:0, un tad no komandu savstarpējas vienošanas ir atkarīgs, vai tiks izspēlētas atlikušās spēlēs. Viens spēlētājs var piedalīties ne vairāk kā 2 spēlēs, tādējādi komandas minimālais sastāvs ir 4 dalībnieki: divi vīriešu un 2 sievietes, taču ja katru spēli spēle cits spēlētājs, tad maksimālais spēlē iesaistīto skaits ir 8 spēlētāji. Komandā var pieteikt līdz 10 spēlētājiem, tai skaitā rezervistus. 

2015.gadā Latvijas čempionāta finālturnīrā pirmo reizi uzvarēja Siguldas badmintonisti, finālspēlē uzvarot Rīgas badmintona skolas audzēkņus, kas iepriekš bija Latvijas čempionātos uzvarējuši 9 gadus pēc kārtas.

Turnīrā katra spēle tiks spēlēta līdz 3 uzvarētiem 11 punktu setiem, nosakot, ka setā ir jābūt 2 punktu pārsvaram, bet 15.punkts ir izšķirošais. Atgādinām, Pasaules badmintona federācija jau sākot ar 2016.gada 1.septembri, noslēdzoties iepriekšējam Olimpiskajam ciklam, līdz 2017.gada 31.decembrim ir noteikusi testa periodu 11 punktu setiem. 2016.gada septembrī 11 punktu seti jau tika spēlēti Slovak Open, Yonex Sunrise India, Celcom Axiata Malaysia un Chinese Taipei Masters Grand Prix turnīros. Vēl šogad 11 punktu skaitīšana tiks piemērota BWF reitinga turnīros Yonex Hungarian, Finnish Junior, Yonex Korea Junior, India International, Finnish International, Tata Open India, Yonex Estonian Junior.

Sacensību laikā notiks LBF rīkots seminārs tiesnešiem, kuru vadīs LBF valdes loceklis un sacensību galvenais tiesnesis Gunārs Lūsveris. Komandām uz sacensībām būs jādeleģē vienu paaugstinājuma tiesnesi katrai, un gadījumā, ja komanda nebūs pieteikusi savu paaugstinājuma tiesnesi, tad komandas vietā to norīkos LBF, bet komandai būs jāapmaksā paaugstinājuma tiesneša ceļa izdevumus un dienas naudu 50,00 eiro apmērā. Līdzīga kārtība ir arī Eiropas komandu čempionātos.

Lasīt 2811 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 14 Oktobris 2016 10:27

Aptauja

Kurš aktīvās atpūtas veids Tev patīk vislabāk?

Notikumu kalendārs

September 2018
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30