Badmintons
Otrdiena, 25 Aprīlis 2017 11:42

Siguldiešu starti Eiropas junioru čempionātā badmintonā

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)
Latvijas izlases badmintonisti Latvijas izlases badmintonisti

Gandrīz divas nedēļas Francijas pilsētā Miluzā risinājās Eiropas komandu un individuālais čempionāts badmintonā junioriem. Latvijas izlases sastāvā startēja siguldieši Kristaps Kalniņš un Liāna Lanceviča, Niks Podosinoviks no Rīgas un Una Berga no Valmieras. Izlases treneris Ainārs Gureckis.

Vispirms notika komandu turnīrs, kurā Latvijas izlase bija ielozēta vienā grupā ar Vācijas, Slovēnijas, Austrijas un Polijas izlasēm. Pirmajā spēlē nācās piekāpties grupas favorītei Vācijai ar 0-5. Atgādināšu, ka divu komandu spēle sastāv no vīriešu un sieviešu vienspēlēm, vīriešu un sieviešu dubultspēlēm un jauktās dubultspēles. Spēle ar Austriju iesākās visai cerīgi. Pateicoties Nika Podosinovika uzvarai vienspēlē un Kristapa Kalniņa, Liānas Lencevičas panākumam jauktajā dubultspēlē, Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar 2-0. Spēles turpinājumā tika piedzīvoti trīs zaudējumi un spēles galīgais rezultāts kļuva 3-2 Austrijas labā. Nākamajās komandu spēlēs Latvija piekāpās spēcīgajai Polijas izlasei ar 1-4 un Slovēnijas komandai ar 0-5 un ierindojās 25.vietā Eiropas čempionātā.

Par Eiropas čempioniem kļuva mājinieki – Francijas izlase.

Turpinājumā notika individuālais turnīrs, kurā tika noskaidroti Eiropas čempioni vienspēlēs, dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. Pirmajā sieviešu vienspēļu kategorijas spēlē L.Lenceviča ar 2-0 (21-14, 21-17) pieveica Luciju Trgovaču no Horvātijas. Otrajā spēlē Liānai nācās piekāpties ar 15 numuru izliktajai čehietei Monikai Svetničkovai ar 0-2 (15-21, 13-21) un samierināties ar dalīto 17.vietu. Pēc uzvaras pār lietuviešu pāri un zaudējuma igauņiem dalītajā 17.vietā ierindojās arī vīriešu dubultspēļu pāris K.Kalniņš, N.Podosinoviks. Diemžēl pārējās individuālā turnīra spēlēs mūsu spēlētājiem nācās piedzīvot zaudējumus, neiekļūstot labāko 32 spēlētāju vai pāru skaitā.

Divas zelta un vienu sudraba medaļu individuālajos turnīros guva Francijas spēlētāji, pa vienam čempionu titulam Dānijas, Zviedrijas un Krievijas pārstāvjiem.

No 25.-30.aprīlim Dānijas pilsētā Koldingā norisinās Eiropas čempionāts badmintonā pieaugušajiem, kur 32 labāko Eiropas sieviešu dubultspēļu pāru skaitā iekļuvušas arī Siguldas jaunietes Jekaterina Romanova un Liāna Lenceviča. Viņām pirmā spēle būs 26.aprīli plkst. 18.35 pret Čehijas spēlētājām.

Spēles tiešraidē varēs vērot - https://www.laola1.tv

Lasīt 2854 reizes

Aptauja

Kurš aktīvās atpūtas veids Tev patīk vislabāk?

Notikumu kalendārs

September 2018
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30