Badmintons
Trešdiena, 26 Aprīlis 2017 12:11

Noslēgušās VIII Latvijas Apvienotās badmintona līgas šīs sezonas sacensības

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Ar pēdējo, sesto, posmu, kas risinājās jaunajā Siguldas Sporta centrā, noslēdzās Yonex VIII Latvijas Apvienotās Badmintona Līgas (LABL) sezona. Finiša akordam jaunā Siguldas Sporta centra iesvētīšana bija kā odziņa uz dzimšanas dienas tortes – svētku sajūta bija izdevusies. Ceram arī nākamajā sezonā šīs sacensības aizvadīt jaunajā centrā.

Kopš LABL dibināšanas, astoņu gadu laikā tā ir paplašinājusies, kā rezultātā jau vairākus gadus sacensības norisinās astoņās kategorijās. Sākotnēji badmintona līga tika rīkota kā amatieru sacensības. Veiksmīga organizatoru darba rezultātā līgā vēlējās ienākt arī profesionāļi (cik nu spēlētājus Latvijā par tādiem var saukt). Papildus pamata kategorijām visas sezonas garumā tika aizvadīti posmi arī trīs jauniešu kategorijās – vienspēlēs U13 un U17 meitenēm un U15 zēniem. Šo kategoriju pārstāvji pirmajā sezonā necīnījās par kopvērtējuma balvām, bet sacentās par tām tikai katra posma ietvaros. Tomēr tā bija laba iespēja jauniešiem – iesācējiem lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku un, kas zina, varbūt jau tuvākajā nākotnē nopietnāk pievērsties badmintona spēlēšanai. Par to, ka piekrišana šim sporta veidam ir, varēja pārliecināties pēc raibās dalībnieku pārstāvniecības.

Gadu no gada organizatori strādā pie tā, lai uzlabotu sacensību vidi. Visos posmos labākie sacensību dalībnieki saņem balvas – medaļas, diplomus un suvenīrus, bet kopvērtējumā sportisti saņem kārtīga izmēra kausus, ierāmētus diplomus, naudas balvas un čekus no SIA Sets, kur var iegādāties specializēto badmintona inventāru. Sportisti par brīvu var padzerties ūdeni, kā arī sacensību vadība noris starptautiski sertificētā datorprogrammā, kura atvieglo darbu organizatoriem un darbojas online režīmā.

LABL sacensības risinās divas dienas. Sestdien spēlē Latvijas spēcīgākie badmintonisti – A grupas ietvaros vīrieši un sievietes sacenšas vienspēlēs, kā arī notiek spēles vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs, kurās bez profesionāļiem mēdz piedalīties arī labākie amatieri. Svētdien parasti sacenšas amatieri, kuri spēlē tikai vienspēles – sievietes B grupā, bet vīrieši amatieri pēc spēka dalās pat divās grupās – B un C. Ja agrāk, lai kopvērtējumā pretendētu uz uzvaru, vajadzēja piedalīties visos posmos, tad pēdējos gados, organizatoriem palielinot posmu skaitu, viens posms (sliktākais) netiek ņemts vērā. Tomēr ir arī dalībnieki, kuri uzcītīgi piedalās visos posmos, kas viņiem ne tikai dod iespēju no kopvērtējuma viedokļa neņemt vērā sliktāko posmu, bet arī ietaupīt savu budžetu. Proti, nākamajā sezonā LABL ietvaros vienspēlēs varēs spēlēt, nemaksājot dalības maksu. No profesionāļiem tādu godu izpelnījās valmierietis Elvis Pētersons, bet no amatieriem mājinieks Salvis Rostoks.

Šajā sezonā lauvas tiesu godalgoto vietu izcīnīja Latvijas vadošo klubu pārstāvji – RBS/RSP un Siguldas BK/SSS. Individuāli no sportistiem visveiksmīgākā LABL sezona izdevusies siguldietei Jekaterinai Romanovai, kura uzvarēja trīs iespējamās kategorijās – sievietēm vienspēlēs un dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs. No visām iespējamajām posmu sacensībām Jekaterina tikai vienu reizi nebija uzvarētājas godā! Otrajā vietā sievietēm A grupā ierindojās Jekaterinas kluba biedrene Liāna Lenceviča. Tik pat pārliecinoši uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās SK Saulrīti pārstāve Grieta Jermacāne.

Pēdējā posma sacensības bija izšķirošas vairākās kategorijās, lai varētu noskaidrot godalgoto trijnieku. Tāda situācija bija arī vīriešiem vienspēlēs A grupā, kur Reinis Šefers no Rīgas pēdējā posmā ierindojās par vienu vietu augstāk nekā viņa konkurents valmierietis Andis Bērziņš un tādā veidā tikai par vienu punktu kopvērtējumā apsteidza savu sāncensi. Līdzīga situācija izveidojās arī cīņā par 3.vietu, kur nedaudz labāks izrādījās Viesturs Bajārs (Rīga).

Sieviešu dubultspēlēs kopā ar J.Romanovu uzvaras laurus plūca Liāna Lenceviča. Tikpat pārliecinoši 2.vietu ieņēma stabils pāris Grieta Jermacāne un Anita Švalbe, bet 3.vietu izdevās nosargāt jaunajām siguldietēm Amandai Azarovai un Martai Brengulei.

Interesanta situācija izvērtās vīriešu dubultspēlēs, kur par uzvarētāju tika kronēts viens pats Guntis Lavrinovičs (SBK), jo ik pa brīdim mainīja savus pāriniekus, toties 2.vietu izcīnīja stabils pāris, kuri regulāri šajā sezonā LABL ietvaros spēlēja kopā – Pauls Gureckis (SBK) un Edijs Līviņš (RBS/RSP). 3.vietu sadalīja Reinis Šefers, Elvis Pētersons un Viesturs Bajārs no Baložiem.

Visbeidzot jauktajās dubultspēlēs uzvara jau pieminētās J.Romanovas un, nebaidīšos pieminēt - dubultspēļu speciālista Gunta Lavrinoviča izpildījumā. Abi arī regulāri spēlē kopā. Savam vienspēļu sudrabam vēl vienu 2.vietu pievienoja Andis Bērziņš un Liāna Lenceviča, bet trešie palika Mārtiņš Kažemaks (Rīga) un Zane Brence (Valmieras BK).

Otrajā sacensību dienā tika noskaidroti labākie amatieru kategorijās, lai arī ik pa brīdim tajās startē izbijušie „profiņi”. Viena posma trūkuma dēļ vieta trijniekā neatradās rīdziniekam Mārtiņam Graudumam. Par uzvarētāju kļuva topošais profesionālis Patriks Krūze no SBK/SSS, kurš nākamajā sezonā droši vien spēlēs A grupā. Otro vietu izcīnīja siguldietis Toms Nuķis, kurš gan visdrīzāk jūtas kā uzvarētājs, jo ar progresējošo jaunieti kopvērtējumā bija grūti konkurēt. M.Grauduma neizkļūšanai no grupas kā pirmajam uz 3.vietu kopvērtējumā pavērās iespēja citiem pārstāvjiem. Lai arī Alberts Bajārs (Rīga) pēdējā posmā ierindojās 5.vietā, ar to pietika, lai ieņemtu 3.vietu kopvērtējumā. Par spriedzi noslēguma tabulā liecina mazā punktu starpība. No 3. līdz 6.vietai visi badmintonisti satilpa 4 punktos!

Sieviešu B grupā viss goda pjedestāls un arī pirmais sešinieks mājiniecēm – SBK/SSS jaunajām sportistēm. Uzvarot pēdējā posmā, uzvaru kopvērtējumā izrāva Arta Priedniece, bet ar 2.vietu nācās samierināties Martai Brengulei. Arī 3.vietu kopvērtējumā Annai Kupčai izdevās iegūt, ieņemot augstāku vietu posmā pār savu galveno konkurentu Amandu Sofiju Grosbergu. Piektajā un sestajā vietā ierindojās attiecīgi Diāna Aleksejeva un Annija Rulle - Titava.

C grupā vīriešiem pie pārliecinošas uzvaras tika jaunais siguldietis Alens Zandovskis. 2.un 3.vietu sadalīja Jānis Grīnbergs no Ogres un Dāvis Strazdiņš no Siguldas, kuriem noslēgumā vienāda punktu summa, bet 2.vietu, pateicoties uzvarai atsevišķā posmā, izcīnīja Jānis Grīnbergs.

Jāpiebilst, ka visas LABL sezonas garumā piedalījās 203 badmintonisti – 110 vīrieši un 63 dāmas (neņemot vērā jauniešu grupas). Lai arī ne visos posmos, tomēr līgas ietvaros spēlēja gandrīz visi labākie Latvijas badmintonisti, kā arī viesi no Igaunijas, Zviedrijas un Francijas.

Sacensību dalībnieki un organizatori saka lielu paldies Siguldas novada Domei, Siguldas Sporta skolai un Inčukalna novada Domei par atbalstu sacensību sarīkošanā, kā arī pateicas visiem, kas palīdzēja organizēt un atbalstīja Yonex VIII LABL turnīru.

Lasīt 2419 reizes

Aptauja

Kurš aktīvās atpūtas veids Tev patīk vislabāk?

Notikumu kalendārs

September 2018
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30