Basketbols
Ceturtdiena, 30 Marts 2017 09:38

U16 puiši uzvar Juglu

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Vakar, 29.martā, Siguldas Sporta skolas U16 puišu komanda aizvadīja priekšpēdējo mājas spēli šī gada VEF Latvijas jaunatnes basketbola līgas pamatturnīrā, uzņemot spēcīgo Juglas komandu. Abām komandām pirms šīs spēles bija vienāds zaudējumu skaits šajā sezonā - pieci. Vēl jau gan palikušas četras kārtas līdz pamatturnīra beigām un šī spēle nenoteiks, kurš turnīra tabulā būs augstāk, bet tomēr uzvara bija svarīga - kaut vai lai iegūtu pārliecību pirms finālspēlēm, kur pirmajā kārtā iespējama tikšanās tieši ar šo komandu.

Siguldieši spēli sāka nervozi, šķita, ka puišiem nedaudz trīc rokas, bumba negribēja klausīt ne driblā, ne piespēlēs. Aizsardzībā mūsējie, kā pēdējās spēlēs ierasts, sedza zonu, kas piespieda pretiniekus vairāk mest no tālienes. Tas atmaksājās - visā spēlē Jugla izmeta 34 tālmetienus, no kuriem precīzi bija desmit (29%). Siguldiešiem šajā rādītājā veicās labāk  - 37% jeb precīzi 7 no 19 trīspunktu metieniem (pa 3 precīziem raidījumiem Daniela Iļjina un Rūdolfa Malcenieka kontā).

Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 18:16 Siguldas labā, saspringta spēkošanās turpinājās otrajā ceturtdaļā, kas noslēdzās ar rezultātu 42:30. Bažas radīta tas, ka jau pirmajā puslaikā pa trīs piezīmēm sapelnīja abi mūsu vadošie spēlētāji - Roberts Bērze un Daniels Iļjins. Trešās ceturtdaļas sākumā Robertam jau ceturtā piezīme. Vairāk nācās spēlēt Ernestam Artūram Bērzem un Rūdolfam Malceniekam. Tieši Rūdolfs bija tas, kurš trešajā ceturtdaļā panāca lūzumu spēlē par labu Siguldai, viņš pēc kārtas iemeta trīs tālmetienus un vienu pustālo, kas nodrošināja izrāvienu līdz +20. Jugla gan attapās un arī atbildēja ar vairākiem precīziem tālmetieniem, bet mūsu puiši bija ieguvuši pārliecību, metieni sāka krist arī citiem, vairākas labas epizodes izspēlēja Ernests Artūrs Bērze, Toms Aizupietis. Roberts un Daniels, spēlējot ar četrām piezīmēm, guva vērtīgus punktus, kas neļāva rīdziniekiem pietuvoties rezultātā. Zem groziem cīņā par atlekušajām bumbām siguldieši bija krietni pārāki par saviem pretiniekiem: Roberts Bērze - 20, Kristers Puķītis - 17, Toms Aizupietis - 9. Komandai kopā 63 bumbas, pretiniekiem tikai 47.

Spēles izskaņā Sigulda droši nosargāja pārsvaru un beigu rezultāts 92:68. Vairāk kā 6 minūtes spēlēja arī Kristaps Feldmanis, kurš U16 komandā tiek piesaistīts no U15 komandas. Viņam 1 punkts, 2 kļūdas un 3 personiskās piezīmes.

Rezultatīvākie šajā spēlē Siguldas komandā bija Roberts Bērze - 22 punkti, Rūdolfs Malcenieks - 20 punkti, Daniels Iļjins - 17 punkti. Kristeram Puķītim un Ernestam Artūram Bērzem pa 12 punktiem.

Svētdien, 2.aprīlī, U16 komanda izspēlēs pēdējo mājas spēli šajā sezonā, pretī stāsies Valmiera, kuras rindās, ļoti iespējams, spēlēs Ojārs Bērziņš, Latvijas U16 kadetu izlases līderis, kurš nespēlēja visu pirmo apli. Cik var spriest, Valmiera Ojāru piesaista pēdējās sezonas spēlēs, lai komanda izkļūtu no turnīra tabulas bīstamās zonas - pēdējām divām vietām, kurām būs jācīnās par palikšanu 1.divīzijā. Siguldai izaicinājums - uzvarēt Valmieru ar Ojāru Bērziņu ierindā. Domāju, mūsu puišiem tas ir pa spēkam. Aicinu līdzjutējus svētdien, plkst. 12.30, Siguldas Sporta skolā atbalstīt mūsu komandu. Uz tikšanos!

Lasīt 2559 reizes

Aptauja

Kurš aktīvās atpūtas veids Tev patīk vislabāk?

Notikumu kalendārs

September 2018
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30