Kalnu slēpošana
Trešdiena, 08 Novembris 2017 14:41

Siguldas SS panākumi Baltijas kausa 1.posmā kalnu slēpošanā

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Kā jau to varēja sagaidīt, ar labiem panākumiem no Baltijas kausa pirmā posma kalnu slēpošanā, kas norisinājās Lietuvas slēgtajā kalnu slēpošanas hallē „Snowarena”Druskininkos, atgriezušies Siguldas Sporta skolas audzēkņi no SK “Pantera” un SK “Ziemeļpols”. Sacenšoties ar citu piecu valstu kalnu slēpotājiem, viņi izcīnījasešas godalgotas vietas, tajā skaitā arī vienu uzvaru. Veiksmīgāka izdevās pirmā sacensību dienu slalomā, kur tika izcīnītas četrasgodalgas, bet paralēlajā slalomā veiksme nebija sabiedrotā, līdz ar to trijniekā izdevās iekļūt tikai divas reizes.

Sestdien slalomā vislielākie panākumi Siguldas sporta skola tika sasniegti jaunākajā meiteņu U12 grupā (2006./2007.g.), jo, pateicoties dvīņu māsām Saļņikovām, SSS un Panterai tika nodrošināta dubultuzvara. Abos braucienos ātrākā bija Elza, līdz ar to arī Elza ar pusotras sekundes pārsvaru uzvarēja slaloma disciplīnā, bet Frīda 19 dalībnieču vidū ieņēma stabilu otro vietu, aiz sevis trešajā un ceturtajā vietā atstājot labāko Krievijas un Lietuvas pārstāvi.

Tuvu tam, lai SSS tiktu pie otrās uzvaras, bija pagājušajā gadā U12 grupā Baltijas kausa pirmajā posmā Lietuvā U12 grupā dominējusī Patrīcija Ansonska, kurai ļoti spraigā cīņā tikai 0,09 sekundes pietrūka līdz kārotajai pirmajai vietai U14 grupā. Pēc pirmā brauciena Patrīcija bija vadībā, taču tikai 0,04 sekundes viņai tobrīd zaudēja krieviete Jūlija Šarikova. Otro braucienu par gadu vecākā Krievijas pārstāve veica par 0,13 sekundēm ātrāk un tikai pavisam nedaudz apsteidza siguldieti divu braucienu summā. Tūdaļ aiz pjedestāla ierindojās Samanta Līcīte (SSS/SK Pantera), taču viņai līdz trešo vietu ieguvušajai Krievijas pārstāvei pietrūka ne tik maz kā Ansonskai līdz uzvarai (1,3 sekundes). Interesanti, ka P.Ansonska būtu stabili trešā U16 grupā, kur dominēja divas somietes, bet maziņā Elza no U12 grupas pie lielākajām jauniešu meitenēm ieņemtu 4.vietu, tai pat laikā U14 grupā, kas kopumā bija visspēcīgākā, viņai nesanāktu sešinieks.

Lai arī meitenes Siguldai nopelnīja visvairāk godalgas, tomēr arī puišu konkurencē neizpalika bez Siguldas sporta skolas audzēkņa iekļūšanas trijniekā, kas notika jaunākajā U12 grupā. Ja līderis pēc pirmā brauciena Emīls Indriksons (SSS/Ziemeļpols) otrajā braucienā kļūdījās un atkrita uz 7.vietu, tad vietu trijniekā nosargāja un otro vietu izcīnīja visjaunākais no pirmajā sešiniekā iekļuvušajiem – Pauls Pēteris Prancāns (SSS/Pantera), piekāpjoties tikai Krievijas kalnu slēpotājam Mihailam Cibanovam. SSS bija tuvu vēl vienai godalgai šajā grupā, taču, neskatoties uz otro laiku otrajā braucienā, Rūdolfam Beķerim (SSS/Ziemeļpols) līdz trešo vietu ieguvušajam Ralfam Bergmanim pietrūka tikai viena sekundes desmitdaļa. Stabilitāti un tajā pašā laikā arī krietnu progresu parādīja sešiniekā iekļuvušais Diānas jaunākais brālis Rūdolfs Daukšte, kurš iepriekšējā sezonā ierindojās otrā desmita vidū vai vēl tālāk. Tas parāda, ka cīņasspars attaisnojas.

Vecākajās divās puišu grupās tāpat kā meitenēm U16 grupā izpaudās citu valstu pārstāvju pārākums, galvenokārt, Krievijas un Somijas.

Jaunas cerības tika lolotas pēdējā dienā paralēlajā slalomā, kas sākās ar kvalifikāciju. Lai arī Siguldas sporta skolas pārstāvji nepalika bez godalgām arī šajā disciplīnā, tomēr veiksme šoreiz nebija siguldiešu pusē. U12 grupā meitenēm kvalifikācijā pēc otrā laika vidusdaļā trases beigās kļūdījās un līdz ar to uz pēdējo 18.vietu noslīdēja Frīda Saļņikova. Viņas māsa Elza ar ātrāko laiku kvalifikācijā parādīja, ka ir labākā savā grupā. Taču izslēgšanas braucienos, Elzai nācās piekāpties jau pusfinālā un samierināties ar 4.vietu. Tikmēr SSS godalgoto vietu nopelnīja kvalifikācijā 5.laiku uzrādījusī Estere Pole (Ziemeļpols), kura finālā tikai nedaudz piekāpās uzvarētājai un ieguva otro vietu.

U14 grupā vēlreiz tuvu uzvarai bija Patrīcija Ansonska. SSS pārstāve uzrādīju ātrāko laiku kvalifikācijā, taču ceļš līdz finālam bija grūtībām pilns. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā viņa divu trašu kopsummā tikai par ceturtdaļsekundi pārspēja savas konkurentes, ieskaitot komandas biedreni Līcīti pusfinālā, bet finālā Patrīcijai nācās atzīt krievietes Šarikovas pārākumu, līdz ar to otro dienu pēc kārtas iegūstot otro vietu. Paralēlā slaloma trase nebija „sabiedrotā” arī Līcītei, kurai mazajā finālā nācās piekāpties Krievijas sportistei, vēlreiz paliekot tieši aiz pjedestāla.

Puišiem U12 grupā gan kvalifikācijā, gan finālbraucienos četriniekā no SSS pārstāvjiem iekļuva tikai Emīls Indriksons, kurš diezgan viegli tika galā ar saviem konkurentiem ceturtdaļfinālā un pusfinālā, bet finālā ļoti labs sanāca tikai pirmais brauciens, kā rezultātā divu braucienu summā tomēr nācās piekāpties uzvarētājam no Krievijas. Pirmajā dienā otro vietu ieguvušais Prancāns ceturtdaļfinālā pavisam nedaudz piekāpās R.Hovalko un palika dalītajā 5.-8.vietā.

Daudz labāku sniegumu nekā pirmajā dienā svētdien izdevās parādīt diviem Siguldas Sporta skolas audzēkņiem vecākajā U16 grupā. Zane Egle (SK “Pantera”) vairs nepieļāva nevienā braucienā acīmredzamas kļūdas un ar dalītu 7.laiku iespraucās labāko astotniekā un tika uz izslēgšanas braucieniem paralēlajā slalomā. Tāpat līdzīgajā cīņā puišiem ceturtdaļfinālam kvalificējās Emīls Ģērmanis (SK “Pantera”). Abi bija starp labākajiem trim Latvijas pārstāvjiem, Zanei uzrādot otro, bet Emīlam trešo rezultātu mūsējo vidū.

Ivars Bācis

Lasīt 2416 reizes

Aptauja

Kurš aktīvās atpūtas veids Tev patīk vislabāk?

Notikumu kalendārs

October 2018
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4