Kalnu slēpošana
Pirmdiena, 16 Septembris 2013 05:24

Siguldas Sporta skolas un SK Pantera audzēkņu sniegums Pasaules kausa sacensībās Čehijā

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Vairāki vadošie Latvijas skrituļslalomisti ir atgriezušies no Pasaules kausa noslēdzošā posma, kas norisinājās Čehijā – Nemčičkos. Šosezon tas bija sestais posms, pēc kura tika noskaidroti arī labākie kopvērtējumā pēc visiem posmiem. Šajā posmā līdzās Vācijas, Itālijas, Čehijas, Slovākijas un Latvijas komandām bija arī Japānas komanda, kurai nācās mērot garāko ceļu, un Spānijas komanda, kurai šī bija debija Pasaules kausa sacensībās.

Savu labāko un augstāko rezultātu šāda mēroga sacensībās spēja uzrādīt Madara Meldere, izcīnot augsto 6.vietu. Līdz šim viņas kontā ir 7., 8. un 9. vieta dažādos Pasaules kausa posmos. Pēc neveiksmes pirmās dienas sacensībās, pirmā trase tika veikta ar rezervi, lai būtu droša, ka ir finišs un iespēja piedalīties arī finālbraucienā. Līdz ar to pēc pirmā brauciena tika ieņemta 10. vieta. Otrais brauciens izdevās pavisam labs, un Madara Meldere otrajā braucienā spēja uzrādīt 5. labāko laiku, kas abu trašu kopsummā ļāva pakāpties uz 6. vietu, kas līdz šim Pasaules kausa sacensībās nebija izdevies. Par Pasaules kausa kopvērtējumu šoreiz cīnīties nevarējām, jo no sešiem posmiem piedalījušies bijām tikai divos. Ikdienā Madara Meldere strādā par kalnu slēpošanas treneri Siguldas Sporta skolā un sporta klubā ,,Pantera”, kur mazajiem sportistiem māca slēpot, slidot, vingrot, braukt ar riteni un darīt vēl daudz ko citu. Māca mīlēt sporta nodarbības, lai bērni būtu veseli un laimīgi.

Marta Garā šajā Pasaules kausa posmā ierindojās 13.vietā, kas arī ir viņas līdz šim labākais rezultāts. Tehniska kļūda pirmajā braucienā lika Martai Garajai piedzīvot kritienu trasē, taču tas notika ne viņas pašas kļūdas dēļ. Slaloma miets salūza un pieripoja priekšā Martai brauciena laikā, kā rezultātā arī kritiens. Taču šoreiz tiesneši bija Martas pusē, un viņai tika dota iespēja veikt šo braucienu otro reizi. Šajā braucienā viņai bija liels uztraukums, jo zināja, ka trase nav no vieglākajām un uzdevums šoreiz tikt līdz finišam bez kļūdām, kas viņai arī lieliski izdevās, un pēc pirmā brauciena Marta ierindojās 15. vietā. Otrajā braucienā bija iespējas pakāpties nedaudz augstāk, ko viņa spēja izdarīt, un jau daudz labāks otrais brauciens kopā deva augsto 13. vietu.

Šoreiz ne tik veiksmīgi starti izdevās Agnesei Sakovičai un Rēzijai Krastiņai. Agnese Pasaules kausa sacensībās ierindojās 26. vietā, un trasi nācās veikt ar lielām grūtībām, jo pie šāda kalna stāvuma un ātruma vēl nav radusi braukt. Līdzīgi arī Rēzijai Krastiņai, kas Cila Cup sacensībās izstājās. Braucienus uzsāka cerīgi, bet ātrums, kas parādās trases vidusdaļā, bija lielāks, kā ierasts, pieredzes trūkums un tehnikas kļūdas neļāva tikt uz goda pjedestāla šajā reizē. Lai arī pirmajā sacensību dienā pirmais brauciens bija ļoti labs un tika uzrādīts otrais labākais rezultāts, uzreiz aiz Vācijas sportistes.

Kristaps Zeila, lai arī neparādīja savu labāko sniegumu, ar kuru mūs pārsteidza pagājušās nedēļas Siguldas Kausa sacensībās, spēja ierindoties Pasaules kausa posma 20 labāko starpā, ieņemot 18. vietu. Pirmais brauciens cerīgs , otrajā braucienā viņš bija gatavs pakāpties vēl kādu vietu augstāk. Bet šoreiz pārāk lielā piesardzība, jo pirms viņa gandrīz katrs trasē kļūdījās, piedzīvojot kritienu vai izstājoties , neatmaksājās. Ar uzstādījumu nobraukt līdz galam nepietika, lai iekļūtu 15labāko vidū. Jorens Jēkabsons šoreiz piedalījās Čehijas kausa izcīņas sacensībās. Arī šiem dalībniekiem bija jāveic Pasaules kausam uzliktā trase, kas nebija viegla. Jorenam trūka sacensību pieredzes jau pirmajā braucienā, jo bija spiests izstāties pašā trases sākumā.

Ar šo posmu Pasaules kausa skrituļslaloma sezona ir noslēgusies , tagad laiks gatavoties ziemas sezonai, kas solās būt ne mazāk interesanta un aizraujoša.

Veiksmi un izturību visiem turpmākajos startos!

Madara Meldere

Lasīt 6284 reizes

Aptauja

Kurš aktīvās atpūtas veids Tev patīk vislabāk?

Notikumu kalendārs

October 2018
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4