Pirmdiena, 27 Februāris 2017 08:03

Siguldiešu starti Latvijas čempionātā vieglatlētikā U16 grupā

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)
2000m distancē dodas Estere Vīksne (11.) 2000m distancē dodas Estere Vīksne (11.)

Ar U16 vecuma grupas (2002.-2003.dz.g.) Latvijas čempionātu 24.-25.februārī Rīgas sporta manēžā noslēdzās Latvijas ziemas čempionāti vieglatlētikā. Siguldas Sporta skolu pārstāvēja 8 vieglatlēti, kuri bija izpildījuši čempionāta noteiktos normatīvus.

Pirmajā sacensību dienā uz 60m starta stājās ARTŪRS ŠĶESTERS, savu skrējienu uzvarot ar rezultātu 7,78sekundes, tomēr līdz fināla ātrākajam astotniekam pietrūka 0,03s, līdz ar to ļoti blīvajos rezultātos izcīnīta 10.vieta. ELZA LEŠINSKA tāllēkšanā veica 4,49m tālu lēcienu, kas, ņemot vērā iepriekšējo nedēļu slimošanu, ir visai pieklājīgs rezultāts. LĪNA GAILE 600m sasniedza jaunu personīgo rekordu un ar 1:56,31 ierindojās 13.vietā. Nieka tiesa līdz pjedestālam pietrūka mūsu spēcīgākajam 600m skrējējam DANIELAM STRODAM, kur tika labots pirms nepilna mēneša uzstādītais personīgais rekordu vēl par sekundi un ar rezultātu 1:35,14 Daniels kļuva par 4.ātrāko 600m skrējēju Latvijā (salīdzinoši 3.vietai 1:34,98, bet 5.vietai 1:38,05). 2000m skrējienā meitenēm ESTEREI VĪKSNEI un PAULAI LUCĀNEI bija jāveic 12,5 manēžas apļi. Paula startēja 1.skrējienā, kurā finišēja kā otrā ar rezultātu 7minūtes 55sekundes un kopumā LV čempionātā izcīnīja augsto 5.vietu, startējot pret gadu vecākām sāncensēm. 1.skrējiena uzvarētāja ļoti pārliecinoši veica distanci un finišēja pēc 6minūtēm 59sekundēm. 2.skrējienā startam gatavojās Estere, jau zinot sīvākās konkurentes finiša laiku. Visu distanci laika izteiksmē esot nedaudz priekšā 1.skrējiena uzvarētājai, tomēr pēdējos 300m nācās atzīt konkurentes 4sekunžu pārākumu. Esteres uzrādītais rezultāts 7:03,34 ir līdz šim ātrākais sportistes rekords, kas kopš š.g.14.janvāra (7:12,86) labots vēl par 9 sekundēm! ESTEREI izcīnīta sudraba godalga 2000m Latvijas čempionātā telpās U16 grupai!
Sacensību izskaņā norisinājās 4x160m stafešu skrējiens, kurā mūsu zēnu kvartets ARTŪRS ŠĶESTERS, NILS CIGLIS, EMĪLS KRAVALIS, DANIELS STRODS izcīnīja 7.vietu!

Otrajā sacensību dienā kā pirmā 300m startēja ELZA LEŠINSKA, kur ar rezultātu 47,25s 18.vieta. Diemžēl, savas spēcīgākās disciplīnas – trīssoļlēkšanas sacensības Elzai nācās atcelt muskuļu sastiepuma dēļ. 300m zēniem DANIELS STRODS distanci veica pārliecinoši un finišēja kā pirmais savā skrējienā, bet kopsummā 6.vieta (41,84s). ARTŪRAM ŠĶESTERAM 300m 42,88s un izcīnīta vēl viena 10.vieta. 1000m zēniem NILS CIGLIS pēc ilgāka pārtraukuma no sacensībām uzrādīja līdz šim savu labāko sniegumu un ar rezultātu 3:12,18 izcīnīja 13.vietu. 1000m ESTERES VĪKSNES rezultāts 3:15,41 tikai par 0,06 sekundēm bija lēnāks kā 3.vietas ieguvējai, kura, visu distanci spēkojoties ar Esteri, uzveica mūsu sportisti tikai uz pašas finiša līnijas. PAULA LUCĀNE startēja ļoti veiksmīgi un kārtējo reizi spēja uzstādīt jaunu personīgo rekordu 1000m – 3:31,36 un 10.vieta, LĪNAI GAILEI 1000m finiša rezultāts 3minūtes 39sekundes.

APSVEICAM SIGULDAS VIEGLATLĒTUS AR PANĀKUMIEM LATVIJAS ČEMPIONĀTĀ U16!

Ar lielu lepnumu audzēkņu startos noraudzījās trenere Gunta Blūmiņa, jūtot līdzi visām sportistu emocijām – gan priekam par personīgajiem rekordiem un sasniegumiem, gan sirdssāpēm par izcīnītajām 4.vietām. Lai sportistiem izdodas lieliska atpūta pēc smagā rudens-ziemas perioda, kur, ļoti gaidot, bet diemžēl nesagaidot treniņus jaunajā sporta kompleksā, nācās kā vienmēr gatavoties ierobežotos treniņu apstākļos. Aprīlī sāksies gatavošanās vasaras sezonai, kas šogad būs bagātīga – ne tikai ar mazākām un lielākām sacensībām un Latvijas čempionātiem, bet arī ar Latvijas Jaunatnes olimpiādi 8.-9.jūlijā.