Ceturtdiena, 12 Aprīlis 2018 17:10

Siguldas Valsts ģimnāzija jau otro gadu pēc kārtas uzvar Latvijas Skolu orientēšanās kausā

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

11. aprīlī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā aizvadīts 2018. gada Latvijas Skolu orientēšanās kauss. Vislatvijas labākās skolas titulu un SportIdent skolu komplektu izcīnīja Siguldas Valsts ģimnāzija. Komandas sastāvs Madis Ciglis, Magda Cigle, Nils Ciglis, Kristīne Brunere, Kristaps Bruners, Viesturs Veits un Ronalds Lūkins, skolotāja Ineta Lapacinska.

Sacensībās piedalījās arī Siguldas pilsētas vidusskolas komanda un Laurenču sākumskolas pārstāvis.

Atšķirībā no pagājušā gada, kad skolu kauss norisinājās četros posmos, šogad tikai aizvadīts tikai viens posms, kopā pulcējot 800 skolēnus no 90 Latvijas skolām.

Sacensības noritēja trīs daļās – kvalifikācijā, no kuras 12 labākie katrā vecuma grupā piedalījās pusfinālā un pēc tam seši labākie arī finālā. Skolēni startēja piecās vecuma grupās – 17 līdz 20 gadus veci (SV1), 15 līdz 16 gadus veci (SV2), 13 līdz 14 gadus veci (SV3), 11 līdz 12 gadus veci (SV4), 10 gadi un jaunāki (SV5).

Skolu kopvērtējumā Siguldas Valsts ģimnāzija jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja uzvaru. Otrā vieta Ogres pamatskolai, bet trešajā vietā Smiltenes vidusskola.

Vecāko meiteņu grupā (S1) ātrākā bija Elīza Ozola no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, otrās vietas ieguvēju Magdu Cigli no Siguldas Valsts ģimnāzijas apsteidzot par septiņām sekundēm. Trešajā vietā, gandrīz minūti aiz uzvarētājas, finišēja Selīna Paula Sproģe no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Starp puišiem (V1) pirmo vieto izcīnīja Rihards Krūmiņš no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, sudrabs Kristapam Bruneram no Siguldas Valsts ģimnāzijas, bet bronza Paulam Alberingam no Valmieras Viestura vidusskolas.

S2 grupā uzvara Kristīnei Brunerei no Siguldas Valsts ģimnāzijas, bet V2 grupā Jēkabs Ločmelis no Valmieras Viestura vidusskolas. S3 grupā labākā Laura Berķe, kura nepārstāvēja nevienu skolu, bet V3 grupā Gustavs Marts Staņa no Rīgas 49. vidusskolas. S4 grupā dalīta pirmā vieta Paulai Ķirkumai no Ādažu vidusskolas un Anetei Stabiņai no Grundzāles pamatskolas, bet V4 grupā uzvara Emīlam Šulcam no Ogres sākumskolas. Visjaunākajā, SV5 grupā, labākie Kitija Abula no Grundzāles pamatskolas un Mārtiņš Cīrulis no Ulbrokas vidusskolas.

Visi rezultāti un plašāka informācijas sacensību mājaslapā http://skolukauss.lof.lv/

Pirms neilga laika Karšu izdevniecība Jāņa sēta/ Jana seta Map Publishers kolektīvs nolēma atbalstīt orientēšanās sporta kustību Siguldā, stipendijas veidā līdzfinansējot trenera atalgojumu. Nu varam būt patiesi un pamatoti lepni, ka mūsu ieguldījums ir nesis acīmredzamus rezultātus! Tā turpināt, siguldieši!

Informācija no www.lof.lv

Lasīt 1079 reizes