Metodiskie materiāli
Ceturtdiena, 18 Jūlijs 2013 09:37

Tiešsaistes materiāls "Vesels un drošs – ikdiena tev apkārt" pirmsskolas un sākumskolas bērniem

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

VISC ir izstrādājis jaunu interaktīvu materiālu – 10 tiešsaistes atvērumus jeb spēles, kas paredzēti 4 līdz 11 gadus veciem bērniem izpratnes veicināšanai par veselībai un drošībai atbildīgu rīcību ikdienas situācijās, piemēram, droša peldēšanās, braukšana ar velosipēdu, atpūta pie dabas, darbošanās mājās, pārvietošanās uz ielas/ceļa, gadalaikiem piemērots apģērbs, palīdzības izsaukšana
Katrs atvērums/spēle ir interaktīvs, nodrošina tūlītēju atgriezenisku saiti un ietver dažādus mācību uzdevumus, piemēram, vērošanu, atpazīšanu, savietošanu, sakārtošanu, lasīšanu. Uz darbības sākumu norāda kāda priekšmeta kustīga animācija. Uzdevumu veikšana nav ierobežota secībā un laikā, tos var veikt atkārtoti. Kad atvēruma/spēles uzdevumi veikti pilnībā, uz ekrāna parādās pozitīvs apstiprinājums. 
Lai šo interaktīvo elektronisko materiālu izmantotu, jāinstalē spraudnis, kas nodrošina Adobe Flash programmā izstrādāto atvērumu/spēļu lietošanu. 
Zem katra atvēruma/spēles atrodamas printējamas darba lapas/attēli: droša situācija (krāsaina), nedroša situācija (pelēkbalta), krāsojama situācija (melnbalta). Nedrošās situācijas darba lapā norādīts veicamais uzdevums. Krāsojamā darba lapā situācija ir droša, lai, veicot radošas tēlotājdarbības uzdevumus, nostiprinātu bērna priekšstatu par atbildīgu un drošu rīcību. Darba lapas/attēli ir izmantojamas dažādi atbilstoši pieaugušā veidotajam mācību uzdevumam.
Interaktīvais materiāls izmatojams dažādi – atbilstoši bērna vecumam, attīstībai, vajadzībām, kopā un pa daļām, individuāli vai grupā, kā mācību materiāls izglītības iestādē vai kā ierosme pieaugušā vadītai sarunai ar bērnu par aktuālām ar drošību un veselību saistītām tēmām.
VISC aicina bērnu vecākus, ja izvēlaties bērnam vasarā piedāvāt arī izziņas iespējas pie datora, tad spēlējiet šīs tiešsaistes spēles kopā!
 http://visc.gov.lv/vispizglitiba/saturs/dokumenti/metmat/vesels_un_dross_darba_lapas/index.html

Lasīt 8234 reizes

Aptauja

Kurš aktīvās atpūtas veids Tev patīk vislabāk?

Notikumu kalendārs

September 2018
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30