Siguldiešiem veiksmīgs Latvijas jaunatnes čempionāts badmintonā

Valmierā aizvadīts Latvijas jaunatnes badmintona čempionāts U11 un U19 vecuma grupās. Ievērojamu skaitu medaļu vienspēļu un dubultspēļu turnīros izcīnījuši Siguldas badmintona kluba/Siguldas Sporta skolas spēlētāji. Ar divām zelta un vienu sudraba medaļu dalību jaunatnes čempionātos noslēgusi Liāna Lencēviča, kura, dažādās vecuma grupās, sākot no U11, Latvijas jaunatnes čempionātos kopumā izcīnījusi 38 zelta medaļas.

U19 vienspēļu turnīra finālā Liāna ar 13:21, 9:21 piekāpās Unai Bergai no Valmieras, bet dubultspēļu finālā viņas abas kopā triju setu cīņā ar 21:10, 10:21, 21:18 pārspēja siguldietes Annu Kupču un Anniju Rulli-Titavu (trešajā vietā ierindojās vēl viens Siguldas duets Amanda Azarova un Arta Priedniece). Savukārt jaukto dubultspēļu izšķirošajā spēlē L.Lencēviča kopā ar Alenu Zandovski pārliecinoši pieveica Robertu Renāru Miščenko un Eiprilu Briedi no Rīgas 21:8, 21:10.

Bronzu “mikstā” nopelnīja siguldieši Dāvis Strazdiņš un Anna Kupča, A.Priedniece pārī ar Jelgavas pārstāvi Paulu Rozenvaldu septītajā vietā, turklāt vēl viena trešā vieta Dāvim jauniešu dubultspēlēs pārī ar Alenu Zandovski.

Vēl siguldiešiem A.Zandovskim un D.Strazdiņam vienspēlēs jauniešiem attiecīgi sestā un trīspadsmitā vieta, jaunietēm vienspēlēs A.Kupča ceturtajā, A,Rulle-Titava un A.Priedniece dalītā piektajā, Paula Mackēviča piecpadsmitajā vietā. Paulai astotā vieta dubultspēlēs jaunietēm kopā ar valmierieti D,Bortkeviču.

U11 vecuma grupā Latvijas absolūtā čempionāta titulu ieguva Regnārs Bajārs no Baložiem. Vienspēlēs zēniem siguldieši Jaroslavs Aleksejevs un Raimonds Dzenis attiecīgi trešajā un desmitajā vietā.

Divus čempiones titulus ieguva siguldiete Leila Anna Siliņa. Individuālajā turnīrā viņa finālā apspēlēja K.Šeferi no Valkas 21:13, 21:13, bet pāru cīņās kopā ar vienspēļu turnīra bronzas laureāti Agati Štameri pārspēja Lauru Lencēviču (Sigulda) un Lindu Romanovsku (Valmiera) 21:9, 21:12. Savukārt “mikstā” duetā ar J.Aleksejevu nācās samierināties ar bronzas godalgu.

Vēl U11 grupā vienspēlēs meitenēm Laura Lencēviča piektajā, Elizabete Ersta desmitajā un Ksenija Poluškina devītajā vietā. Dubultspēlēs Elizabete un Ksenija piektajā vietā, tāpat kā R.Dzenis un A.Štamere “mikstā”.

Paralēli Latvijas čempionātam notika arī Latvijas kausa izcīņas sacensības U13 vecuma grupā. Uzvarot visās spēļu kategorijās, par absolūto uzvarētāju kļuva Madara Mackēviča. Vienspēlēs viņa finālā pieveica kluba biedreni Nikolu Muķieli, apvienojoties pārī, viņas bija pārliecinoši labākās dubultspēlē, Madara kopā ar Edgaru Romku arī jaukto pāru cīņās. Edgaram vēl uzvara vienspēlēs un kopā ar Danielu Kubliņu otrā vieta zēnu dubultspēlēs. Nikolai vēl trešā vieta jauktajās dubultspēlēs kopā ar valmierieti K.Zviedri.

Vēl šajā grupā D.Kubliņam devītā vieta vienspēlēs zēniem, Elizabetei Apsītei piektā vieta gan vienspēlēsm, gan dubultspēlēs meitenēm.