Skip to content

Par badmintona sacensību atcelšanu

Latvijas Badmintona federācija ir atcēlusi tos Latvijas čempionātus badmintonā, kuri bija ieplānoti aprīļa beigās un maija sākumā. Tādējādi ir atcelts 23.aprīlī Salaspilī plānotais Latvijas skolu komandu čempionāts, 25.aprīlī Valmierā plānotais Latvijas klubu komandu čempionāts, kā arī 9.maijā plānotais Latvijas čempionāts U11 un U17 vecuma grupās. Šobrīd vēl turpinās konsultācijas ar Eiropas badmintona federāciju par to, vai tiks atcelts arī 31.maijā Jelgavā plānotais Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International 2020”.

Šobrīd netiek atcelti citi Latvijas badmintona kalendārā pēc 14.aprīļa ieplānotie klubu rīkotie badmintona turnīri pieaugušajiem un jauniešiem. Šo turnīru rīkošanas iespējas būs atkarīgas no Ārkārtas situācijas termiņa saglabāšanas vai pagarināšanas.

“Līdz ar Olimpiādes pārcelšanu uz 2021.gadu, kas ir ļoti saprātīgs lēmums, Pasaules spēcīgākajiem atlētiem ir noņemta spriedze. Nav jādomā par to, kā karantīnas apstākļos trenēties un neatpaliktu no sāncenšiem. Jau iepriekš tiks atcelts arī Eiropas čempionāts. Tagad atlēti var justies gluži kā atvaļinājuma sākumā, kad var nedaudz atlaisties. Kad atsāksies normālā dzīve, tad varēs vasaras pirmssezonas treniņprocesā plānveidīgi ieskrieties, nevis tūlīt pa taisno uz sacensībām. Līdzīgi ir arī Latvijā. Iespējams, kāds sapņoja vai arī bija norūpējies par savas komandas izredzēm vienā no komandu čempionātiem, kāds no jauniešiem, iespējams, nervozēja, ka nevarēs trenēties pirms Latvijas U11 un U17 čempionāta. Atbrīvojam visus no šī satraukuma! Koncentrējamies uz to, kā pārvarēt jau tāpat pietiekošā daudzumā esošās grūtības! Nedomājam par to, kā paklusām meklēt vietu treniņiem, un nedomājam par to, vai kāds tomēr neizmanto iespēju trenēties, kamēr citiem šāda iespējas nav! Lai visiem vienādi apstākļi!” skaidro stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Kā otro apsvērumu šādam lēmumam Kristians Rozenvalds min arī neticību, ka līdz maija sākumam Latvijā un Eiropā izdosies šo vīrusu apturēt tādā mērā, lai tiktu atcelti šobrīdējie ierobežojumi.

Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis un Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs, kurš atbildīgs par Latvijas klubu komandu čempionātu, norāda, ka šobrīd ir skaidrība tikai par to, ka 25.aprīlī ieplānotais komandu turnīrs tiek atcelts. “Šobrīd, cik zinu, arī Eiropa plāno atcelt jūnijā Polijas pilsētā Bialistokā ieplānoto Eiropas klubu komandu čempionātu, attiecīgi mūsu čempionātam zūd viens no mērķiem – noskaidrot  klubu komandu, kura Latviju pārstāvētu Eiropas čempionāta. Šobrīd doma ir tāda, ka ja Eiropa savu čempionātu šogad tomēr rīkos, piemēram rudenī, ļaujot valstīm pabeigt šobrīd atliktos čempionātus, tad mēs arī Latvijā, iespējams, sarīkosim savu čempionātu, bet ne ātrāk kā pēc Jāņiem,” informē Viesturs Bajārs.

“Daudzas valstu badmintona komandu līgas jau paziņojušas, ka sezonu neatsāks, piemēram prestižā Francijas līga ir pieņēmusi lēmumu, ka 2019./2020.gada sezonā, kā viņi paši ziņo, “tiks atstāts balts ieraksts”. Tāpēc visticamāk, ka Eiropas klubu komandu čempionāts šogad nemaz nenotiks,” uzskata Viesturs Bajārs.

Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis Jānis Sala, kurš atbildīgs par Latvijas jaunatnes un junioru čempionātiem, skaidro, ka vēl nav noteikts, kā tiks rīkots 9.maijā iepriekš plānotais, bet tagad atliktais Latvijas čempionāts U11 un U17 vecuma grupām. “Šobrīd uzdevums ir noņemt spriedzi par to, kā tas būtu bijis sapulcinot visus jauniešus uz Latvijas čempionātu tūlīt pēc treniņprocesa atsākšanas. Turklāt, nav zināms, vai Ārkārtas stāvoklis valstī netiks pagarināts ilgāk par 9.maiju. Taču Latvijas čempionāts U11 un U17 vecuma grupās šogad noteikti notiks, tāpat kā U13, U15 un U19 vecuma grupās, jautājums ir tikai par to, vai Latvijas čempionāti visās piecās vecuma grupās notiks vienlaicīgi, vai arī kā vairāki atsevišķi pasākumi. Tagad mums ir laiks to mierīgā gaisotnē apsvērt to ar treneriem un izlemt,” skaidro Jānis Sala.

Neskaidrs ir arī jautājums par to, vai 23.aprīlī Salaspilī ieplānotais, bet tagad atceltais Latvijas skolu komandu čempionāts 2020.gadā nekādi nenotiks, vai arī izdosies to organizēt tā, ka 2020.gada otrajā pusē notiek reģionālie turnīri, bet finālturnīrs, tāpat kā iepriekš, nākamā gadā aprīlī vai maijā. Kristians Rozenvalds norāda, ka pirms trim gadiem aizsāktie Latvijas skolu komandu čempionāti, kurus iepriekš ar balvām atbalstīja “Tallink”, ir ļoti nozīmīgi Latvijas badmintona attīstībai, jo masveidīgi mudina skolēnus visā Latvijā spēlēt badmintonu sporta stundās un papildus trenēties. Latvijas Skolu sporta federācijas prezidents Andris Lukss piebilst, ka Ārkātas situāciju dēļ, šogad pārceltas arī Latvijas skolēnu 73.spartakiādes finālsacensības basketbolā 3 vecuma grupās, vieglatlētikas krosā un florbolā C vecuma grupām.