Skip to content

Siguldas Sporta skolas audzēkņi pilnveido prasmes Brāļu Bertānu meistarklasē

Siguldas Sporta skolas audzēkņi Haralds Latkovskis un Kristaps Stupelis no 8. līdz 12. jūlijam Valmierā piedalījās Brāļu Bertānu meistarklasē, kurā piecu dienu garumā jaunie basketbolisti strādāja pie individuālo basketbola prasmju attīstības un uzzināja vērtīgu informācijas no basketbola profesionāļiem.

Meistarklasē klāt bija Eirolīgas basketbolists Dairis Bertāns, kurš ar jauniešiem kopā piedalījās treniņos un sniedza savus padomus. NBA basketbolists Dāvis Bertāns šogad meistarklasē klāt nevarēja būt, jo pēc atgriešanās no ASV basketbolists atradās divu nedēļu pašizolācijā.

Meistarklasē piedalījās arī Latvijas basketbola aprindās ļoti labi zināmi vieslektori. Par basketbolu no treneru skatu punkta jauniešiem pastāstīja bijušais valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars. Ar pieredzējuša spēlētāja perspektīvu dalījās ilggadējais izlases kapteinis Jānis Blūms, bet par spēlētāju sastrādāšanos ar tiesnešiem stāstīja Latvijas labākais basketbola tiesnesis Oļegs Latiševs. Tāpat meistarklases laikā slam-dunk uzstāšanos nodemonstrēja Kristaps Dārgais, kurš bērniem pastāstīja arī par izglītības svarīgo lomu basketbolista dzīvē.

Meistarklasē treniņus vadīja Valmieras basketbola sistēmas treneri Sandis Amoliņš, Oskars Virsis, Madara Krauze un Edgars Kuks, palīdzot arī bijušajai Latvijas izlases spēlētājai Dacei Cinītei un Cēsu basketbola trenerim Mārtiņam Milbergam. Meistarklasē jaunajiem basketbolistiem daudz padomu par sporta psiholoģiju deva Guntis Jansons, bet treniņos iesaistījās Latvijas augstākās līgas spēlētāji Edmunds Elksnis, Jānis Kaufmanis, Valters Vēveris un Klāvs Dubults.