Skip to content

Vīriešu čempionātā 100 lauciņu dambretē siguldietis Renards Helfrehts izcīna bronzas medaļu

Ar spraigām cīņām par godalgotām vietām noslēdzies Latvijas čempionāts vīriešiem 100 lauciņu dambretē, kurš norisinājās sešas dienas no 3.septembra līdz 5.septembrim un no 10.septembra līdz 12.septembrim Rīgā.

Fināla cīņas aizvadīja 12 dalībnieki, starp kuriem jāizceļ turnīra galvenais favorīts starptautiskais lielmeistars Raimonds Vipulis un starptautiskais lielmeistars Laimonis Zālītis. Par godalgotajām vietām cīnījās arī Siguldas Sporta skolas Dambretes nodaļas audzēknis Renards Helfehts (treneris Edgars Ratnieks).

Specīgā konkurencē Renards turnīru uzsāka ļoti labi, pēc pirmajām sešām kārtām  atrodoties turnīra tabulas vadībā. Turpmākajās cīņās diemžēl trīs zaudējumi atbīdīja viņu tālākās pozīcijās. Ar izcilu spēli noslēdzošajās partijās savu favorīta statusu apliecināja Raimonds Vipulis, kurš ar izcīnītajiem 17 punktiem pārliecinoši izcīnīja Latvijas čempiona titulu. Vicečempiona tituls ar diezgan stabilu spēli turnīra gaitā Gunāram Gribuškam, kurš turnīru noslēdza ar izcīnītajiem 14 punktiem. Ļoti spraiga cīņa risinājās par trešo vietu, kura noskaidrojās tikai turnīra pēdējā partijā starp Ričardu Osīti un Renardu Helfrehtu pēdējos gājienos, kur pārāks izrādījās Renards un ar izcīnītajiem 12 punktiem pirmo reizi turnīru vēsturē iekļuva Latvijas vīriešu čempionāta godalgotajā trijniekā.

Trenera Edgara Ratnieka komentārs pēc turnīra: “Jāatzīmē, ka Renards Latvijas čempionāta dalībnieku skaitā iekļuva, izcīnot pārliecinošu uzvaru atlases turnīrā. Arī finālā Renards spēlēja atzīstami. Viņam bija iespēja uzvarēt starptautisko lielmeistaru Raimondu Vīpuli, taču Renards izvēlējās nepareizu spēles plānu, kas noveda pie neizšķirta rezultāta. Bronzas medaļa – tas ir liels Siguldas dambretista panākums. Vēlu Renardam turpināt pilnveidot savu meistarību un sasniegt nākamās virsotnes.”

Ilze Ratniece

Foto no www.dambrete.lv