Skip to content

Sporta skolas badmintonistu sasniegumi Latvijas jauniešu čempionātā badmintonā

25. un 26. septembrī Valmierā risinājās Latvijas čempionāts jauniešiem badmintonā vecuma grupās U13, U17 un U21.

Trīs godalgas vecuma grupā U21, kas notika pirmo reizi, izcīnīja Arta Priedniece. Viņa kopā ar bijušo komandas biedreni Amandu Azarovu kļuva par pirmajām Latvijas čempionēm dubultspēlēs. Vēl Artai divas sudraba medaļas – vienspēlēs jaunietēm un kopā ar valmierieti Gustavu Ankravu jauktajās dubultspēlēs.

Vecuma grupā U17 Annai Kupčai divi čempiones tituli – vienspēlēs jaunietēm un pārī ar Valmieras BJSS pārstāvi Arīnu Babri dubultspēlēs. Cīņā par turnīra absolūtās čempiones titulu šoreiz Annai partaucēja viņas jauktās dubultspēles partnera Dāvja Strazdiņa jauniešu vienspēlēs, kur Dāvis palika otrais, finālspēlē gūtā trauma. Anetei Priedniecei kopā ar Valkas pārstāvi Jāni Jaunslavieti jauktajās dubultspēlēs tika vicečempionu tituls un piektā vieta kopā ar Madaru Mackēviču dubultspēlēs, kur ceturtajā vietā ierindojās Nikola Muķiele un Paula Mackēviča. Vienspēlēs Anetei desmitā, Madarai devītā, Paulai septītā un Nikolai septiņpadsmitā vieta.

Vecuma grupā U13 par Latvijas čempionēm, pārliecinoši pieveicot visas pretinieces, kļuva Agate Štamere un Leila Anna Siliņa. Leilai Annai vēl sudrabs vienspēlēs un bronza pārī ar Jaroslavu Aleksejevu jauktajās dubultspēlēs. Kristaps Jegurs un Jaroslavs Aleksejevs savā īpašumā ieguva bronzas medaļas dubultspēlēs. Tāpat trešā vieta dubultspēlēs meitenēm Laurai Lencēvičai kopā ar Valkas spēlētāju Ievu Valģi. Vienspēlēs Agatei bronzas medaļa, Jaroslavam ceturtā vieta, Kristapam devītā, Laurai sestā un Raimondam Dzenim septītā vieta. Vēl šajā vecuma grupā jauktajās dubultspēlēs Kristapam, Agatei piektā un Raimondam, Laurai sestā vieta.

Sacensību rezultātu tabulas: https://www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx…

2. un 3.oktobrī Talsos turpinājās Latvijas čempionāts jauniešiem vecuma grupās U11, U15 un U19.

Savu iepriekšējās nedēļas panākumu atkārtoja Anna Kupča, izcīnot uzvaras vienspēlēs un dubultspēlēs kopā ar Anniju Rulli-Titavu šoreiz vecuma grupā U19. Tādējādi Anna kļuvusi par šī gada četrkārtēju valsts čempioni.

Vēl par Latvijas čempionēm kļuva Laura Lencēviča vienspēlēs meitenēm vecuma grupā U11 un dubultspēļu  pāris Anete Priedniece, Madara Mackēviča vecuma grupā U15.

Sudraba medaļas izcīnīja Nikola Muķiele vienspēlēs, Madara Mackēviča pārī ar Valkas spēlētāju Prohoru Dobrovoļski vecuma grupā U15. Tāpat vecuma grupā U19 jauktajās dubultspēlēs sudrabs Artai Priedniecei kopā ar Talsu pārstāvi Patriku Kandi. Latvijas vicečempione vienspēlēs vecuma grupā U19 – Annija Rulle-Titava.

Bronzas medaļas Nikolai Muķielei dubultspēlēs kopā ar rīdzinieci Līnu Leimani un Anetei Priedniecei vienspēlēs.

Vienspēlēs vēl Renārs Kārkliņš (U11) un Leila Anna Siliņa ierindojās ceturtajā,  Madara Mackēviča sestajā, Elizabete Apsīte astotajā, Liveta Birzgale desmitajā, Klāvs Geiba divpadsmitajā un Daniels Kubliņš (visi U15) trīspadsmitajā, Arta Priedniece (U19) sestajā vietā.

Dubultspēlēs Elizabete Apsīte, Liveta Birzgale piektās, Klāvs Geiba, Daniels Kubliņš (visi U15) ceturtie un Paula Mackēviča kopā ar valmierieti Danu Bortkēviču arī ceturtajā vietā.

Kopumā Siguldas badmintona kluba/Siguldas Sporta skolas spēlētāji Latvijas 2021.gada jauniešu čempionātā badmintonā izcīnīja divpadsmit zelta, deviņas sudraba un astoņas bronzas medaļas.

Sacensību rezultātu tabulas: https://www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=32F52CCB-BC43-47A0-998E-C4CAA829EF4A