Skip to content

Sporta skolas audzēkņi piedalās projekta “DRAWS” aktivitātē

Sadarbībā ar Latvijas Antidopinga biroju Siguldas Sporta skolas iesaistījās Erasmus+ Sport projektā DRAWS, kura mērķis ir godīga sporta veicināšana jauniešu un tautas sporta vidē. Projekts DRAWS, ko līdzfinansē Eiropas Savienības programma Erasmus+ Sport, mērķis ir godīga sporta veicināšanu, cīnoties pret dopingu lietošanu un ierobežojot aizliegto vielu izplatības kultūru jauniešu (vecumā no 14 līdz 19 gadiem), tautas sporta un neprofesionālu sportistu vidū.

1.decembrī Sporta skolā viesojās Latvijas Antidopinga biroja pārstāvji, lai tiktos ar 27 Sporta skolas audzēkņiem no Basketbola, Kalnu slēpošanas un Orientēšanās sporta nodaļām. Trīs stundu ilgās tikšanās laikā jaunieši tika mudināti definēt sev, kas ir sports, kas ir godīga uzvara. Viņus iepazīstināja ar to, cik daudzveidīgi var būt antidopinga noteikumu pārkāpumi, cik uzmanīgiem jābūt, lietojot jebkādus uztura bagātinātājus, jo ir sarežģīti pārbaudīt, vai to sastāvā nav dopinga sarakstos iekļautas vielas. Ar jauniešiem tika diskutēts, kāds ir labākais sportista uzturs, viņi noskatījās īsfilmu “Dopinga skartie”, zīmēja – kāda izskatās tīra, kāda netīra uzvara. Pasākuma noslēgumā katrs jaunietis saņēma apliecinājumu par dalību projektā un nelielu dāvanu ar projekta logo.