Skip to content

Ance Zālmane iekļūst Latvijas čempionāta finālā 64 lauciņu dambretē

22., 23.janvārī Bauskas Sporta skolas zālē risinājās Latvijas jauniešu čempionāta 64 lauciņu dambretē atlases sacensības. Pirmajā dienā Bauskā pulcējās U13 un U16 vecuma grupu spēlētāji, savukārt 23.janvārī – U8 un U10 vecuma grupu spēlētāji. Mērķis visiem bija viens – iekļūt savas vecuma grupas labāko astoņu spēlētāju vidū, kas garantēja startu Latvijas čempionāta finālā. Sacensību formāts abās dienās gana nopietns – mikromači ar 10 minūšu (vecākajiem) vai 7 minūšu (jaunākajiem) apdomas laiku uz partiju. Tātad, lai uzvarētu mikromaču, bija labi jānospēlē divas partijas. Vecākajām grupām turklāt vēl bija pirmā gājiena izloze.

Siguldas Sporta skolu pārstāvēja kopā astoņi dambretisti. Iekļūt finālā gan izdevās tikai U16 grupas spēlētājai Ancei Zālmanei, viņai 7.vieta atlasē. Jaunākajiem spēlētājiem pietrūka pāris punkti līdz kārotajam mērķis. U13 vecuma grupā 22.vieta Oliveram Ķirsim, 23.vieta Mārtiņam Liepiņam. U13 meiteņu grupā Alisei Bondarenko 12.vieta. Jāpiezīmē, ka U13 grupas dalībnieki tikai pirmo gadu startēja šajā vecuma grupā, tāpēc viņiem bija jācīnās pret divus gadus vecākiem pretspēlētājiem. U10 zēnu grupā startēja četri siguldieši. Bruno Brengulis 37 spēlētāju konkurencē ierindojās 18.vietā, Valters Dāboliņš 23.vietā, Jēkabs Kokins 26.vietā, Jurģis Urtāns 36.vietā.

Dambretisti turpina trenēties un startēt dažādos tiešsaistes turnīros.