Skip to content

Siguldiešiem medaļas Latvijas čempionāta distanču slēpošanā 3.posmā

Madonā 12. un 13.martā noslēdzās 2022.gada Latvijas čempionātu sacensību distanču slēpošanā seriāls, kas šogad notika trīs posmos.

Siguldas Sporta skolas jaunie distanču slēpotāji šajā posmā izcīnīja vairākas medaļas. Pirmajā dienā dalībnieki sacentās komandu stafetēs brīvajā stilā, otrajā dienā tika noskaidroti labākie dalībnieki masu startā garajā distancē klasiskajā stilā.

Sacensību dienā bija īsti pavasarīgi laika apstākļi, temperatūra vietām līdz +10 C, kas bija liels izaicinājums gan pašiem dalībniekiem, gan slēpju gatavotājiem. Arī Covid pandēmija lika izdarīt izmaiņas stafešu komandu sastāvos – diemžēl gan trenera Kaspara Kārkliņa, gan treneres Lauras Lapiņas trenētās meiteņu komandas šī iemesla nevarēja iziet uz starta.

Siguldas Sporta skolas V16 grupas puišu stafetes komanda 3×5 km distancē 8 komandu konkurencē izcīnīja 2.vietu (Dāvis Kalniņš, Kristaps Paio, Bruno Bilāns), savukārt V14 grupas puiši 3×2.5 km distancē 9 komandu konkurencē ierindojās 4.vietā (Leo Bilāns, Justs Umblejs, Roberts Tolpežņikovs).

Masu startā V20 grupa slēpoja 30 kilometrus. Šajā grupā startēja 7 dalībnieki. 3.vietu izcīnīja siguldietis Rainers Paeglis, bet 5.vietu Sandijs Suhānovs. V12 grupā 5 km distancē 23 dalībnieku konkurencē 1.vietu izcīnīja Leo Bilāns, bet 10.vietu Dāvids Beinerts. V14 grupā 7.5 km distancē 4.vieta Robertam Tolpežņikovam (17 dalībnieki). S14 grupā 5 km distancē augstā 3.vieta Keitai Marcinkevičai (16 dalībnieces). V16 grupā 17 dalībnieki slēpoja 10 km distanci, Pirmajā trijniekā ierindojās divi siguldieši – Bruno Bilānam 2.vieta, bet Dāvim Kalniņam 3.vieta. S10 grupā 2 km distancē startēja mūsu jaunākās slēpotājas.  19 dalībnieču konkurencē 5.vieta Sofijai Beinertei, 6.vieta Agnesei Dārziņai, 9.vieta Hertai Butkus, 11.vieta Martai Butkus.