Skip to content

Sadalīti Latvijas čempionu tituli badmintonā

Nedēļas nogalē Ķekavas vidusskolas sporta kompleksā norisinājās Latvijas 2023.gada čempionāts badmintonā. Par divkārtēju valsts čempionu kļuva Siguldas badmintona kluba spēlētājs Artūrs Akmens.

Artūrs pārī ar kluba biedreni Anniju Rulli-Titavu bija pārliecinoši labākie jaukto dubultspēļu turnīrā. Finālā viņi uzvarēja Andi Bērziņu un Arīnu Babri no Valmieras 21:16, 21:14. Par bronzas laureātiem kļuva Artūrs Ķelpe (Baložu BK) un Liāna Lenceviča (Siguldas BK). Anete Priedniece (SBK/SSS) pārī ar jelgavnieku Paulu Eliasu Rozenvaldu šajā spēļu kategorijā ierindojās devītajā vietā.

Vēl vienu zelta medaļu A.Akmens izcīnīja vīru dubultspēļu turnīrā pārī ar Reini Kraukli (RTU/RSP), finālā pārspējot rīdziniekus Ediju Līviņu un Tomu Preinbergu 21:12, 24:22. Siguldas badmintona kluba/Siguldas Sporta skolas pārstāvis Dāvis Strazdiņš pārī ar Valkas spēlētāju Jāni Jaunslavieti palika astotajā pozīcijā.

Vīru vienspēļu turnīra finālā Baložu kluba pārstāvis Niks Podosinoviks pārliecinoši pieveica Andi Bērziņu no Valmieras 21:5, 21:6. Trešo vietu, neaizvadot “mazo finālu” pret siguldieti Artūru Akmens, ieguva vēl viens Baložu kluba badmintonists Artūrs Ķelpe. D.Strazdiņš ieņēma vienpadsmito vietu.

Dāmu vienspēlēs čempiones titulu ieguva Ieva Pope (RSP/RBS), kura izšķirošajā cīņā pārspēja Jekaterinu Romanovu no Siguldas 21:12, 21:19. Bronza SBK/SSS pārstāvei Anna Kupčai. Šajā spēļu kategorijā atzīstami panākumi arī citām jaunajām SBK/SSS spēlētājām Nikolai Muķielei (5.vieta), Leilai Annai Siliņai (9.vieta), Madarai Mackēvičai un Anetei Priedniecei (dalītā 11.vieta).

Apvienojot spēkus, J.Romanova un A.Kupča pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu dāmu dubultspēļu turnīrā – finālā viņas ar 21:10, 21:12 uzvarēja Ievu Popi un Diānu Stogniju un aizstāvēja pagājušajā gadā izcīnīto valsts čempioņu titulu. Sacensību rezultātu tabulas var atrast – https://www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=035EC276-864D-4747-A381-47AE4FEB5018

Ainārs Gureckis